EN|RU|UK
 Політика України
  10855  62
Матеріали за темою:

 Новий закон "Про освіту" набув чинності

школа

Новий закон "Про освіту", який передбачає 12-річну освіту в школі і підвищення ролі української мови в освіті, набув чинності.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, документ офіційно опублікували у виданні Верховної Ради "Голос України" №178-179 від 27 вересня. Згідно з перехідними положеннями до закону, він набуває чинності наступного дня після публікації, крім деяких положень.

Закон передбачає підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до 3 мінімальних заробітних плат. Положення набуває чинності з 2018 року, а реалізовувати його будуть поетапно до 2023 року. Кабінету Міністрів доручено передбачити щорічне підвищення посадового окладу педагога найнижчої кваліфікації до 4 прожиткових мінімумів для працездатних пропорційно зростанню доходів державного бюджету.

Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладати одну або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.


Особам, які належать до національних меншин, гарантовано право навчатися рідною мовою разом із українською мовою в окремих класах (групах) комунальних установ дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжують його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Закон передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років. Вона складається з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яку здобувають у гімназії, і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки, яку здобувають у ліцеї або в закладах професійної освіти.

Профільна середня освіта (старші класи школи) може бути двох напрямків - загальноосвітнього і професійного.

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти - 1 вересня 2027 року.

Закон встановлює необхідність забезпечити фінансування освіти в розмірі 7% ВВП.

Читайте також: Міносвіти повідомило Раді Європи про намір передати на експертизу до Венеціанської комісії мовну статтю закону "Про освіту"

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети мають викладати українською мовою.

25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n457217
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору