EN|RU|UK
 Політика України
  13861  135

 Після ухвалення реформи мінімальна пенсія в Україні збільшиться на 11% - до 1 452 грн, - Денисова

пенсия пенсионеры бабки бабушка бабушки старики старые бабули пожилые старушки

Осучаснення пенсій уряд не може здійснити власною постановою, без ухвалення рішення парламентом.

Про це йдеться в заяві глави комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмили Денисової (НФ), передає Цензор.НЕТ.

"Верховна Рада України протягом пленарних днів 19-21 вересня 2017 року мала розглянути у другому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№6614). На жаль, через затягування окремими політичними силами початку проведення реформ, розгляд пенсійної реформи протягом пленарного тижня не відбувся. Законопроектом №6614 передбачаються нові підходи до пенсійного забезпечення: зарахування до страхового стажу періодів для деяких категорій громадян, а саме: для приватних підприємців - окремі періоди здійснення підприємницької діяльності, для військовослужбовців - період строкової служби, для матерів - періоди здійснення догляду за дітьми, для студентів - період навчання у вищих навчальних закладах. Запроваджується автоматичний перерахунок пенсій та введення в дію накопичувальної системи пенсійного страхування з 1 січня 2019 року", - заявила нардеп.

"Пенсійна реформа має забезпечити підвищення розмірів пенсій для 10 мільйонів українських пенсіонерів. В тому числі, для 5,6 мільйонів пенсіонерів - проведення осучаснення розмірів пенсій; для 600 тисяч працюючих пенсіонерів - скасування обмеження пенсії та її виплата в повному розмірі; для 1 мільйону пенсіонерів - підвищення пенсій до прожиткового мінімуму; для 104 тисяч жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років - скасування зменшення розміру пенсій та отримання її в повному обсязі. Однак, зростання пенсій з 1 жовтня 2017 року - відкладено", - пояснила Денисова.

"Помилкою є вважати, що осучаснення пенсій Уряд може здійснити за власною постановою, без прийняття рішення Парламентом. Перенесення терміну застосування прожиткового мінімуму з 1 грудня на 1 жовтня та додаткове збільшення його розміру для підвищення пенсій та її призначення можливо виключно на законодавчому рівні", - акцентувала нардеп.

За її словами, в разі схвалення народними депутатами пенсійної реформи, з 1 жовтня для призначення та перерахунку пенсій буде застосовуватися прожитковий мінімум на 1 грудня 2017 року. Тобто, з 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1 452 грн, а не 1 312, як зараз.

Денисова зазначила, пенсійна реформа передбачає надання гарантій для інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, і осіб, які не мають права на пенсію і отримують зараз 949 грн. Кількість таких громадян на сьогодні - близько 1 мільйона осіб. Розмір пенсії для них збільшиться на 45% і становитиме 1 373 грн, повідомила Денисова.

"Верховній Раді України потрібно консолідуватись і терміново розглянути законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№6614), щоб надати можливість Уряду зробити перерахунок пенсій і виплатити їх нашим громадянам без затримок у жовтні", - резюмувала нардеп.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n456931
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору