EN|RU|UK
 Політика України, Спорт
  7364  52

 Україна приєдналася до заклику інших країн відсторонити Росію від Олімпіади-2018, - Національний антидопінговий центр

олимпиада

Національний антидопінговий центр України (НАДЦ) приєднався до вимог низки національних антидопінгових організацій про відсторонення Росії від участі в Зимових Олімпійських іграх 2018 року.

14 вересня в американському Денвері відбулася спеціальна зустріч 17 керівників національних антидопінгових організацій під егідою Інституту національних антидопінгових організацій (iNADO), на якій обговорювалися питання відповідальності РФ за один із найбільших допінгових скандалів в історії спорту, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАДЦ.

"Лідери НАДО (національних антидопінгових організацій) закликали МОК заборонити Російському олімпійському комітету брати участь у Зимових іграх 2018 року за доведену допінгову корупцію під час Олімпійських ігор у Сочі і продовження невиконання своїх зобов'язань з очищення спорту від допінгу", - йдеться в повідомленні.

У заяві за підсумками зустрічі зазначається, що "спортивні лідери та молодіжні організації цієї країни (Росії) не повинні отримувати допуск до участі в Олімпійських іграх, коли вони навмисно порушують правила і "грабують" чистих спортсменів".

Лідери НАДО згодні з пропозицією ввести послідовні критерії для того, щоб окремі спортсмени з РФ могли змагатися як нейтральні і незалежні від Російського олімпійського комітету. Це повинно поширюватися на тих, хто потрапляв під надійні антидопінгові перевірки відповідно до практики, встановленої IAAF (Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій).

Цю заяву вже підтримали керівники антидопінгових організацій таких країн, як Австрія, Австралія, Канада, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландія, Японія, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Сингапур, Швеція, Велика Британія і США, а також Інститут національних антидопінгових організацій.

Національний антидопінговий центр України приєднується до заклику колег про необхідність притягнення до відповідальності РФ, в тому числі, шляхом усунення російських спортивних федерацій від участі в Зимових Олімпійських іграх 2018 року. Відповідний лист офіційно направлено до Інституту національних антидопінгових організацій.

У листопаді 2016 року Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) опублікувало доповідь, у якій звинуватило РФ у державну підтримку допінгу. У звіті зазначалося, що російські спецслужби покривали системне застосування допінгу російськими спортсменами, допускали "пряме залякування і втручання" в роботу акредитованої WADA антидопінгової лабораторії в Москві.

17 країн - членів Інституту національних антидопінгових організацій (iNADO) 14 вересня закликали Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відсторонити делегацію Росії від участі в зимових Олімпійських іграх 2018 року в Пхенчхані. 18 вересня до вимоги приєдналися ще 12 країн.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n456712
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору