EN|RU|UK
 Політика України, Авто
  19247  94

 Обов'язковий техогляд дорожніх транспортних засобів буде запроваджуватися поетапно, - Мінінфраструктури

техосмотр

Обов'язковий технічний огляд дорожніх транспортних засобів в Україні буде вводитися поетапно.

Про це заявив заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк під час зустрічі з Повноважним Міністром Посольства Литовської Республіки в Україні паном Гвідасом Керушаускасом, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства.

У зустрічі також взяли участь представники Міністерства інфраструктури, головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ і ДП "Державтотрансндіпроект".

Лавренюк зазначив, що автомобілі з несправними технічними системами впливають на безпеку дорожнього руху та можуть призвести до дорожньо-транспортних пригод з травмованими або загиблими. "Це вплив може бути зменшено, якщо будуть введені адекватні заходи щодо вдосконалення системи технічного огляду. Необхідною складовою є більш чітка, прозора і спрощена низка правил для застосування в автотранспортній галузі промисловості і контрольно-виконавчими органами", - підкреслив Лавренюк.

Зараз обов'язковий технічний огляд повинні проходити транспортні засоби, які здійснюють комерційні перевезення. З наступного року відповідно до положень Женевської Угоди 1958 року, Директив ЄС та вимог Угоди про Асоціацію України з ЄС всі автомобілі, які подорожують з України в країни-членів ЄС, обов'язково повинні мати відповідний талон проходження технічного огляду транспортного засобу. Також технічний огляд буде обов'язковим у разі першої реєстрації і перереєстрації транспортного засобу.

"Зараз перед нами стоїть завдання поетапного введення обов'язкового технічного огляду. У нас вже є відповідні нормативно-правові акти, які набирають чинності наступного року, і нам потрібно якісно до цього підготуватися. Залучаються кращі світові практики та експерти. Ми хочемо, щоб технічний огляд проводили приватні компанії, які акредитовані НААУ, мають лабораторії, достатню матеріально-технічну базу і відповідають всім вимогам, встановленим чинним законодавством", - зазначив Юрій Лавренюк.

Представники Литовської сторони детально представили свою систему технічного огляду, одну з кращих у світі, а також запропонували Міністерству інфраструктури України залучити литовських експертів для впровадження оптимального варіанту обов'язкового технічного огляду для України.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n456137
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору