EN|RU|UK
 Політика України
  5209  51

 Росія порушує фундаментальні принципи ООН у Грузії і в Україні, - президент Польщі Дуда

польша президент анджей дуда

Дії Росії у Грузії у 2008 році і в Україні з 2014-го є порушенням фундаментальних принципів ООН.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час виступу на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

"Польща рішуче закликає міжнародну спільноту не визнавати фактичного стану, що виник через агресивну політику (Росії, - ред.). Польща хоче приєднатися до формування міжнародного порядку, який спиратиметься на принципи політичної суверенності і територіальної цілісності", - сказав він.

За його словами, упродовж 10 років у Грузії і 3 років в Україні світ є свідком порушення фундаментальних принципів ООН, зокрема, "недоторканності кордонів, поваги до суверенітету і відмови від військової сили для вирішення конфліктів".


"На нашу думку, безумовна повага до міжнародного права є абсолютною основою для стабільного, передбачуваного, мирного формування відносин між країнами та забезпечення врівноваженого розвитку", - наголосив президент.

Дуда запевнив, що Польща як непостійний член Ради Безпеки ООН у 2018-2019 роках наполягатиме, щоб усі суперечки і конфлікти вирішували за принципом "мирного вирішення". "Ми йдемо в Радбез із цінностями, які для мого народу особливо важливі. Насамперед, мова про повагу до непорушного права кожного народу на суверенність і свободу. Ми йдемо в Радбез із переконанням, що міжнародне право є єдиним ефективним механізмом збереження мирних відносин між народами. Свобода є синонімом миру, а поневолення - джерелом війни", - наголосив польський лідер.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n456038
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору