EN|RU|UK
 Економіка
  2264  27

 Більш як половина алкогольного ринку перебуває в тіні. Там же ще 5,5 млрд грн податкових недонадходжень, - депутат Гудзенко

У рамках роботи комітету з питань податкової та митної політики депутати ВРУ прийшли до висновку, що збільшення акцизів на алкоголь практично не збільшує надходження до держбюджету.

Про це повідомив нардеп БПП Віталій Гудзенко, інформує 112.

З 9 вересня в Україні зросли мінімальні ціни на алкоголь. Горілка і лікеро-горілчані вироби подорожчали на 14-19,41%, віскі, ром і джин - на 6,5-6,6%, коньяк (бренді) - на 12,3-29,1% і вина - на 7,1-13,3%. Тепер пляшка горілки 0,5 л не може коштувати менше 79,55 грн.

Воднчас за 7 місяців 2017 року офіційне виробництво горілок і горілок особливих зменшилося на 20% порівняно зі звітним періодом 2016 р.

За словами Віталія Гудзенка, комітетом було проведено аналіз підвищення ставок акцизного податку з 2011 по 2017 роки та його вплив на обсяги виробництва.

За даними комітету, які навів народний депутат, всього за 6 років акцизи на алкоголь зросли на 300%. При цьому раніше підвищення були поступовими, але останніми трьома роками (2014-2017) ставки зросли на 110% - з 56,42 грн до 126,96 грн за літр спирту.

"Логічно було б очікувати такого ж різкого зростання надходжень до бюджету країни, але у сфері алкогольних акцизів проста математика не працює. Хочу зауважити, що виробники алкогольних напоїв та профільні асоціації неодноразово публічно заявляли, що при зростанні ставок поповнення бюджету не відбувається", - коментує Віталій Гудзенко.

Також, за словами депутата, в комітеті звернули увагу на той факт, що, за даними Державної фіскальної служби - сплата акцизного податку виробниками горілки протягом останніх п'яти років становить близько 5-5,5 млрд грн у рік незалежно від підвищення ставок акцизного податку. Тобто акцизи зросли вдвічі, а збори залишилися такими ж, як і 5 років тому.

Водночас, зазначає Віталій Гудзенко, зростає "тіньовий сектор". Це, за даними комітету, підтверджується скороченням обсягів легального виробництва горілки, а також невтішною статистикою МОЗ - з 2011 року жертвами отруєнь алкоголем стали понад 50 000 осіб. Регулярні перевірки податковою міліцією в 90% випадків фіксують порушення в обіг алкоголю. За даними ДФС, при перевірці 42 тис. точок продажу алкоголю понад 38 тис. працюють, порушуючи законодавство.

Більш як половина алкогольного ринку перебуває в тіні. Там же ще 5,5 млрд грн податкових недонадходжень, - депутат Гудзенко 01

Крім того, щорічно легальний ринок алкоголю зменшується, проте зростає кількість виробників. Як зазначають члени комітету, згідно з офіційною статистикою, в 2017 видано 299 ліцензій на виробництво алкоголю (вартість ліцензії 500 тис. грн). Це свідчить про те, що на напівлегальних заводах розливають сурогат.

Гудзенко також наводить дані, що в 2011 році в Україні офіційно вироблялося 33 млн дал горілки і лікеро-горілчаної продукції, в минулому році ця цифра зменшилася майже вдвічі і склала близько 16 млн дал. "Це означає, що більше половини алкогольного ринку знаходиться в тіні, там же в тіні знаходяться ще 5,5 млрд грн податкових недонадходжень", - зазначає він.

Більш як половина алкогольного ринку перебуває в тіні. Там же ще 5,5 млрд грн податкових недонадходжень, - депутат Гудзенко 02


Віталій Гудзенко висловив упевненість, що в нинішніх умовах необхідно переглянути наявні ставки акцизу і посилити боротьбу з нелегальним обігом алкоголю, ліквідація якого здатна подвоїти надходження від акцизного збору вдвічі. За його словами, зменшення акцизного збору дозволить оздоровити ринок, а компенсатором для державного бюджету повинна стати боротьба з тіньовим ринком.

"За наявної неефективної політики постійного підвищення ставок акцизного збору нелегальний ринок, а разом з ним кількість отруєнь від сурогату будуть продовжувати збільшуватися", - зазначив депутат.Источник: https://censor.net.ua/ua/n455799
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору