EN|RU|UK
 Політика України
  22488  64

 Німеччина розгляне можливість участі в "плані Маршалла" для України, - МЗС ФРН

германия фрг

Німеччина розгляне можливість участі в довгостроковому плані підтримки України (так званий план Маршалла для України). А також інші ініціативи з підтримки реформ в Україні.

Про це Уповноважений Верховної Ради з країнами Східної Європи МЗС Німеччини Андреас Пешке сказав в інтерв'ю LB.ua, передає Цензор.НЕТ.

"Я думаю, що ми дуже уважно розглянемо цю ініціативу й інші теж", - сказав Пешке.

При цьому німецький дипломат нагадав, що вже зараз існують цілі пакети підтримки реформ в Україні: так звана макрофінансова підтримка України з боку ЄС, транші Міжнародного валютного фонду, а також двостороння підтримка з боку США, Японії та Німеччини.

"І ця фінансова підтримка налічує також багато десятків млн євро. Ну і наше завдання полягає в тому, щоб стежити за тим, щоб всі ці кошти, спрямовані на співпрацю, використовувалися ефективно, заради підтримки економіки і реформ в Україні. Ми будемо направляти в цьому дусі всі зусилля на те, щоб підвищувати якраз ефективність і збільшувати підтримку в нашій співпраці", - сказав дипломат.

"Сподіваюся, що я не відкрию вам таємниці, якщо скажу, що навряд чи знайдеться в світі хоч ще якийсь керівник держави чи уряду, з яким би наша федеральний канцлер Ангела Меркель говорила по телефону частіше, ніж з президентом України Порошенком. Уже це є певним прикладом того, як і наскільки інтенсивними є відносини між Німеччиною та Україною. І саме наш двосторонній пакет підтримки України є одним з найбільших у світі", - додав Пешке.

Як відомо, проект "плану Маршала" для України, який пропонують схвалити Євросоюзу, розрахований на 10 років і в середньостроковій перспективі (2018-2020 роки) передбачає виділення по $ 5 млрд на рік. Кошти підуть на інфраструктурні проекти, напрямки енергоефективності, цифрової економіки. Конференцію донорів для фінансування проекту планується провести в лютому-березні 2018 року.

Резолюцію про розроблення "Плану Маршалла" для України схвалила 31 березня 2017 року Європейська народна партія (ЄНП).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n455729
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору