EN|RU|UK
 Економіка, За кордоном
  11897  23
Матеріали за темою:

 Для будівництва "Турецького потоку" "Газпром" найняв компанію з сумнівною репутацією, - посол Корсунський

поток турецкий

Російський монополіст "Газпром" форсує будівництво газопроводу "Турецький потік".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це у статті для ZN.UA пише надзвичайний і повноважний посол України Сергій Корсунський.

Автор нагадує, що на початку вересня до швейцарської Allseas Group S.A., що підрядилась прокладати трубопровід через складну морську ділянку, долучилася британська компанія Petrofaс, яка підписала договір про будівництво на території Туреччини наземної інфраструктури - трубопроводів та приймального терміналу газу.

При цьому, за інформацією дипломата, керівник Petrofaс - сирієць Айман Асфарі - перебуває під адміністративними санкціями, накладеними на нього у зв'язку з розслідуванням Національної комісії Італії з цінних паперів, за підозрою в шахрайстві під час торгівлі цінними паперами в 2012 році. Крім цього, компанія Petrofac і її глава ще у травні поточного року опинилися під слідством Офісу спеціальних розслідувань Великобританії за звинуваченням у корупції, хабарництві та відмиванні грошей у зв'язку з діяльністю компанії з Монако Unaoil, яку також звинуватили в корупції.

"На думку аналітиків банків Barclays і Morgan Stanley, здійснюване розслідування є дуже серйозним негативним сигналом для інвесторів і партнерів Petrofac. Прогнозується, що вже найближчими роками компанія може втратити до половини ринкової вартості... Однак усі ці факти не збентежили "Газпром", який заявив, що вже прокладено близько 220 км труб підводної ділянки з 900, тому слід негайно розпочати будівництво наземної інфраструктури поблизу поселення Кіікьой, де "Турецький потік" ступить на рідну землю. Petrofac, на думку "Газпрому", є чудовим партнером для цього проекту", - зазначає Корсунський.

За його словами, вже найближчим часом рада директорів "Газпрому" збирається обговорити створення спільного з турецькою компанією Botas підприємства TurkAkim Gaz Tasima A.S. для реалізації на турецькій території сухопутної ділянки другої нитки газопроводу.

Читайте також: Путін ратифікував угоду щодо "Турецького потоку" в обхід України

При цьому "Газпром" вже не хвилює позиція європейських споживачів. "Раніше керівництво "Газпрому" і Міненерго РФ заявляли, що друга нитка не будуватиметься доти, доки Європейська комісія не повідомить про зацікавленість ЄС отримувати російський газ через Грецію та Італію. Зі свого боку Брюссель неодноразово висловлювався на підтримку азербайджано-турецького проекту "Південний транспортний коридор", яким каспійський газ має вперше потрапити на європейський ринок. "Турецький потік" так і не було включено в число пріоритетних проектів ЄС, але, як випливає із останніх заяв Москви, Росія і Туреччина вирішили будувати другу, експортну, нитку до кордону з Грецією", - пише посол.

Автор зазначає, що в ситуації з "Турецьким потоком" залишається невизначеним питання про можливість застосування санкцій США: складається враження, що цей проект не надто турбує Вашингтон, основна увага якого зосереджена на об'єктивно небезпечнішому для України "Північному потоці-2".

Дипломат припускає, що "Газпром" готовий йти у проекті "Турецького потоку" до кінця.

"Залишається сподіватися, що ЄС залишиться непохитним у своїй позиції щодо "Південного транспортного коридору" і втрата для української ГТС буде обмежена втратою транзиту за балканським маршрутом", - зазначає він.

На думку Корсунського, альтернативні і більш позитивні сценарії можливі лише в контексті санкцій США, однак готовність їх застосування Вашингтоном із урахуванням і так вкрай напружених відносин із Туреччиною залишається під питанням.

Читайте також: Для збереження транзиту газу через територію України необхідно залучити європейську компанію до управління ГТС, - Коболєв

Нагадаємо, що "Газпром" почав будувати другу нитку "Турецького потоку".
Источник: https://censor.net.ua/ua/n455663
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору