EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, За кордоном
  7955  105

 58% європейців підтримують вступ України в НАТО, - опитування

нато

Вступ України до Північноатлантичного альянсу підтримують 58% європейців, 48% - висловилися за вступ України в Європейський Союз.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це свідчать результати соціологічного дослідження Kantar Public, оприлюдненому на сайті Ялтинської європейської стратегії.

Під час дослідження опитали громадян семи країн Євросоюзу - Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів - за репрезентативною для кожної з країн соціологічною вибіркою (понад 1000 осіб на країну).

"Більшість опитаних європейців - 58% - підтримують вступ України до НАТО, водночас, як її вступ до Євросоюзу - всього 48%. 12 років тому, під час першого з аналогічних опитувань, картина була іншою: за те, щоб Україна стала членом ЄС, виступала більшість - 55% - опитаних європейців", - сказано у повідомленні.

Сьогодні найбільшу підтримку ідеї вступу України в ЄС отримала в Литві і Польщі (68% і 67% відповідно), найменшу - в Нідерландах (27%). Рівень підтримки у Франції, Німеччині та Великобританії - менше половини опитаних. Соціологи пояснили, що ті, хто виступає проти вступу України до ЄС, аргументують це різними причинами.

Читайте також: "Захід-2017". У НАТО побоюються випадкових інцидентів, які можуть перерости в конфлікт із РФ

Третина опитаних вважає, що ЄС на цьому етапі свого розвитку не може дозволити собі подальше розширення. І стільки ж (31%) вважають, що прийняття України спровокує економічні проблеми в Євросоюзі. 40% тих, хто підтримує вступ України, вважають головним аргументом те, що Україна є частиною Європи.

А 34% прихильників вступу підкреслюють, що цей крок допоможе посилити демократію в Україні. Що стосується вступу України до НАТО, майже в кожній країні, де проводилося дослідження, більшість виступає за те, щоб прийняти Україну в члени Північноатлантичного альянсу.

"Навіть у Франції і Нідерландах за це виступає 49%, в інших країнах рівень підтримки більший. У Литві та Польщі він сягає 72% і 76% відповідно. Ці дві країни колишнього "комуністичного табору" забезпечують найсильнішу підтримку вступу України до НАТО", - зазначають автори дослідження.

Головним аргументом на користь інтеграції України в НАТО європейці вважають її протистояння з Росією (40% від числа тих, хто підтримує вступ). Крім того, 28% вважають, що вступ України до НАТО посилить здатність Європи чинити опір російській агресії.

Також читайте: НАТО дотримується політики "відкритих дверей" щодо України, - заступник генсека Ілдем

Источник: https://censor.net.ua/ua/n455648
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору