EN|RU|UK
 Політика України
  15382  87

 Порошенко: "Підписи під Будапештським меморандумом дають менше безпеки, ніж ядерний заряд"

порошенко

Президент процитував німецького філософа Ніцше.

Президент України Петро Порошенко, виступаючи на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії в Києві, процитував німецького філософа Фрідріха Ніцше, кажучи про сучасну політику, а також укотре підкреслив, що підписаний в 1994 році Будапештський меморандум не виконується. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

"Мені сподобалася фраза "Жодного шансу, побачимося наступного року в Ялті". Ми пручалися. Те, що не вбиває, робить вас сильніше. Це фраза Ніцше, і вона, на мою думку, цілком відображає суть того, що відбувається зараз у геополітиці. Ми вже живемо в новому світі, я думаю про те, що ми туди ще не дійшли. Якщо хтось думає, що коли закінчиться війна в Україні, все буде так, як було, я думаю, що ці люди помиляються. Ви не можете воскресити до життя десятки тисяч загиблих українців. Ви не можете забути, що підписи під Будапештським меморандумом дають меньше безпеки, ніж один ядерний заряд", - сказав президент.

Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) - міждержавний документ, який гарантує дотримання положень Заключного акта ОБСЄ, Статуту ООН та ДНЯЗ щодо України як до держави-учасниці Договору, що не володіє ядерною зброєю, підписано 5 грудня 1994 року лідерами України, США, Росії та Великої Британії.

Франція і Китай - два інші учасники ДНЯЗ, котрі володіли на момент підписання Будапештського меморандуму ядерною зброєю, надали аналогічні гарантії, зробивши відповідні заяви, але не поставили свої підписи під цим документом.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n455404
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору