EN|RU|UK
 Політика України
  2296  22

 Вища рада правосуддя почала розгляд кандидатів у оновлений Верховний Суд

суд верховный

Члени ВРП планують сьогодні розглянути 16 кандидатів, по 4 у кожен касаційний суд у складі Верховного Суду: господарський, адміністративний, кримінальний, цивільний.

Вища рада правосуддя почала розгляд матеріалів про внесення подання Президенту України щодо призначення суддів оновленого Верховного Суду, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

На засіданні присутні 17 членів ВРП. Вони планують сьогодні розглянути 16 кандидатів, по 4 в кожен касаційний суд у складі Верховного Суду: господарський, адміністративний, кримінальний, цивільний.


Нагадаємо, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону "Про судоустрій і статус суддів" в Україні стартувала судова реформа. Згідно з цими змінами, Верховний суд став вищим судом в Україні, а його склад має бути сформований із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу. Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Більш ніж 3/4 кандидатів (93) є суддями і тільки 27 - науковцями й адвокатами. Зі 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів, 30 отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності при ВККСУ. Відповідно до закону, переможців цього конкурсу мають ще рекомендувати для призначення судді ВРП, яка може не затвердити того чи того кандидата, якщо він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, або буде встановлено, що під час конкурсу він допустив процедурні порушення.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n455251
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору