EN|RU|UK
 За кордоном
  9984  88

 Військові навчання "Захід-2017" стартують сьогодні в Білорусі

беларусь учения 2017 запад

Спільне стратегічне навчання збройних сил Білорусі і Росії "Захід-2017" розпочинається 14 вересня. Навчання триватиме до 20 вересня.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє білоруське видання "Белта".

На території Білорусі буде задіяно полігони Лепельський, Борисовський, Лосвідо, Осиповицький, два полігони ВПС і військ ППО - Ружанський і Доманове, а також ділянку місцевості поблизу населеного пункту Дретунь. У Росії навчання відбудеться на полігонах Лужський, Струги Червоні і Правдинський у Калінінградській, Ленінградській і Псковській областях. Під час визначення задуму навчань "Захід-2017" враховували сучасні підходи до застосування військ (сил) на основі досвіду сучасних збройних конфліктів.

В основу задуму "Заходу-2017" покладено варіант виникнення кризової ситуації та наростання конфлікту, пов'язаногозі збільшенням активності незаконних збройних формувань, міжнародних сепаратистських і терористичних організацій, які мають зовнішню підтримку. При цьому протиборчі сторони умовно розташовано в межах реальних кордонів Білорусі: з одного боку - "Північні" (Союзні держави Білорусі і Росії), з іншого - "Західні" (коаліція зацікавлених держав). За подібним сценарієм починалися всі збройні конфлікти останнім часом.


Кількість особового складу, який бере участь у навчаннях становить близько 12,7 тис. військовослужбовців. При цьому в Білорусі буде задіяно близько 10,2 тис. осіб (від Білорусі - трохи більше за 7 тис., від Росії - близько 3 тис.), 370 одиниць бронетанкової техніки, з них близько 140 танків. Також буде використано до 150 одиниць артилерії і реактивних систем залпового вогню, понад 40 літаків і вертольотів. "Захід-2017" відбудеться в два етапи. Перший триватиме три доби. Під час нього передбачено завершити підготовку військ до бойового застосування з ізоляції районів дій незаконних збройних формувань і диверсійно-розвідувальних груп супротивника. Буде також проведено нарощування угруповання ВПС і військ ППО для прикриття важливих державних і військових об'єктів. На другому етапі навчання, який триватиме чотири доби, мають намір відпрацювати питання управління військами під час військових дій при відбитті агресії проти Союзної держави, організації взаємодії та всебічного забезпечення в умовах мінливої ​​обстановки.


Білорусь запросила для спостереження за навчаннями представників міжнародних організацій: ООН, ОБСЄ, Організації Північноатлантичного договору, СНД, ОДКБ, Міжнародного комітету Червоного Хреста, а також військово-дипломатичного корпусу іноземних держав, акредитованих при посольствах своїх країн у Білорусі - загалом понад 80 осіб. На навчання приїдуть і військові спостерігачі з Латвії, Литви, Польщі, України, Естонії, Швеції та Норвегії.

Повідомляють також, що хід навчань будуть широко висвітлювати в ЗМІ. Журналісти в період його активної фази - 17-19 вересня - зможуть виїхати на полігони, де проводитимуть розіграші військових дій: Ружанський, Осиповицький і Доманове. Крім того, з 14 вересня заплановано щоденний брифінг для акредитованих журналістів офіційного представника Міністерства оборони про завдання, які вирішують під час навчань, за підсумками кожного дня. Велику зацікавленість у висвітленні навчань продемонстрували іноземні ЗМІ. На адресу білоруської сторони надійшла безпрецедентна кількість звернень із проханням про акредитацію - близько 270. Заявки отримали від інформагентств, видань і телеканалів усіх країн-сусідів, а також Великої Британії, Німеччини, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, США, Туреччини, Фінляндії, Франції, Швеції. Навчання висвітлюватимуть і журналісти з Катару, Республіки Корея.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n455229
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору