EN|RU|UK
 За кордоном
  13771  81

 Заборона на ядерну зброю суперечить національним інтересам Росії, - МЗС РФ

мид рф

У Москві вважають передчасним ставити питання про повну відмову від ядерних озброєнь, поки не мають наміру приєднуватися до Договору про заборону ядерної зброї (ДЗЯЗ).

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявив директор департаменту з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС РФ Михайло Ульянов в інтерв'ю газеті "Коммерсант".

"Він (ДЗЯЗ. - Ред.) суперечить національним інтересам Росії і нашому баченню того, як слід просуватися по шляху ядерного роззброєння", - сказав Ульянов.

Дипломат зазначив, що побудова без'ядерного світу - "це довгострокова мета, рух до якої має бути поетапним, і робота в цьому напрямку повинна вестися в умовах зміцнення стратегічної стабільності і з урахуванням національних інтересів безпеки всіх країн, включаючи, зрозуміло, Росію".

"Напевно, на якомусь етапі така заборона стане доцільною, але це станеться на одній з останніх стадій процесу ядерного роззброєння - щоб забезпечити незворотність досягнутих результатів. Зараз ставити питання про заборону ядерної зброї явно передчасно", - підкреслив він.

"Ми закликаємо підходити до завдання ядерного роззброєння більш тверезо і реалістично. Собі на шкоду роззброюватися ніхто не буде", - підкреслив Ульянов.

За його словами, "в нинішніх умовах ставити питання про повну відмову від ядерних арсеналів - несерйозно і навіть безвідповідально".

При цьому Ульянов підкреслив, що ядерна зброя "призначена, за великим рахунком, не для застосування, а для стримування, і з цією своєю роллю вона протягом багатьох десятиліть справляється цілком успішно".

12 вересня в Нью-Йорку відкрилася 72-ма сесія Генасамблеї ООН, в рамках якої 20 вересня буде відкрито до підписання ДЗЯЗ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n455062
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору