EN|RU|UK
 Суспільство
  7328  125

 Львівський "Форум видавців" заявляє про погрози і просить владу гарантувати безпеку

книги

"Форум видавців" заявляє про погрози деяким учасникам заходу з боку представників радикальних правих організацій і просить від влади гарантій безпеки.

Як інформує Цензор.НЕТ, відповідну заяву розмістила 11 вересня на сайті "Форуму видавців" голова правління ГО Олександра Коваль.

"Уже понад місяць деякі учасники 24-го Форуму видавців у Львові (організатор ГО "Форум видавців") повідомляють нам про погрози на їхню адресу в соціальних мережах, які стосуються їхньої творчості чи громадської діяльності.

Ситуація погіршилася минулого тижня, коли на адресу начальника СБУ у Львівській області, міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської обласної адміністрації Олега Синютки і з копією на ГО "Форум видавців" надійшов лист від зареєстрованих в Україні неформальних громадських організацій із погрозами, які стосуються двох подій нашої програми.

Також читайте: Під час "Маршу рівності" затримані 5 представників "Правого сектора" та ОУН, - прес-секретар ПС Скоропадський

Видавець і авторка книги відмінили одну подію, з метою забезпечення безпеки дітей, але чи може нам хтось гарантувати, що провокації і бійки не будуть зчинені на іншій локації і при іншій нагоді? Ми просимо всіх співорганізаторів Форуму видавців: Львівську обласну раду, Львівську міську раду, Львівську обласну державну адміністрацію, Міністерство культури, а також Міністерство внутрішніх справ, Міністерство закордонних справ, Адміністрацію Президента, Верховну раду втрутитися в дану ситуацію і надати нам свої письмові роз'яснення, які дії будуть вжиті для недопущення провокацій і насильства, а також про порядок наших дій у випадку винекнення загрозливої ситуації", - йдеться в зверненні.

Коваль підкреслює, що головний принцип ГО "Форум видавців" - це створення майданчика для спілкування усіх учасників суспільного життя. Саме це є невід'ємним констутиційним правом кожного громадянина незалежної європейської України. І ми не маємо наміру відступати від цього принципу. Наші спікери та учасники не порушують жодного закону та Конституції України.

Читайте також: Українці минулого року витратили на купівлю книг 112 млн дол.

Голова ГО нагадує, що Форум видавців у Львові є одним з найбільших фестивалів України та Центрально-Східної Європи, в якому цього року беруть участь автори, публічні інтелектуали, журналісти з 24 країн світу.

"Одразу ж після Форуму видавців у Львові відбудеться міжнародний ПЕН-конгрес, присвячений свободі слова та зусиллям, спрямованим на визволення з московської неволі українських в'язнів сумління, журналістів, письменників і діячів культури, ув'язнених та репресованих за їхні погляди. Тому напад на події Форуму дуже негативно відобразиться на іміджі нашої країни в світі, на перспективах європейської інтеграції та планах вступу України до НАТО, яка є не лише оборонною структурою, але й співтовариством вільних демократичних держав, де шанують права людини", - впевнена Коваль.

Вона повідомила, що готова запросити представників підписаних під листом громадських організацій і всіх охочих на мирну публічну дискусію у форматі круглого столу.

Серед організацій, що підписали звернення з вимогою не допустити "відверто провокаційної презентації", зокрема "Правий сектор" і "Українська народна самооборона" у Львівській області.

"Форум видавців" звернувся до Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації, Міністерства культури, а також Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Адміністрації Президента, Верховної Ради з проханням втрутитися в цю ситуацію і надати свої письмові роз'яснення, які дії будуть вжиті для недопущення провокацій і насильства, а також про порядок наших дій у випадку винекнення загрозливої ситуації.

24-й "Форум видавців" у Львові відбудеться з 13 по 17 вересня у львівському Палаці Мистецтв і в більш ніж 40 локаціях міста. Захід складатиметься з понад 1000 культурних і освітніх заходів. Фокусна тема 24-го форуму - "Точка творення".Источник: https://censor.net.ua/ua/n454840
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору