EN|RU|UK
 Політика України
  12262  66

 Норма про мову навчання в законі "Про освіту" відповідає Конституції і Європейській мовній хартії, - Міносвіти

минобразования

Норма про мову навчання в ухваленому Верховною Радою законі "Про освіту" відповідає Конституції України і Європейській хартії регіональних мов або мов меншин.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це йдеться в роз'ясненні Міносвіти освіти і науки України.

Згідно з ним, закон "Про освіту", який 5 вересня 2017 року український парламент ухвалив 255 голосами, містить статтю 7, яка регулює питання мови освіти.

Також читайте: Будапешт припиняє підтримку важливих для України рішень у міжнародних організаціях через новий закон про освіту, - МЗС Угорщини

"Ця редакція статті 7 закону України "Про освіту" відповідає Конституції України і ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин", - сказано в роз'ясненні.

За інформацією Міністерства, в Україні мовами національних меншин навчається близько 400 тис. дітей у 735 навчальних закладах і, як правило, в таких закладах українська мова вивчається виключно як предмет.

Міносвіти "змушене констатувати, що спостерігається стійка тенденція до зниження рівня і погіршення якості" шкільної освіти у дітей зі шкіл з навчанням мовами нацменшин, що підтверджують результати зовнішнього незалежного оцінювання (у 2016 році 60,1% школярів з румунської та угорської меншин не змогли успішно скласти тестування з української мови).

Також читайте: 10% учнів в Україні навчаються іншими мовами, - заступник голови Міносвіти

Міністерство зазначає, що така ситуація призводить до порушення конституційного права дітей на вступ до вищих навчальних закладів, тому важливо розширити викладання предметів державною мовою в школах нацменшин.

"Вперше за історію незалежності на законодавчому рівні розширюються обсяги навчання українською мовою в державних і комунальних навчальних закладах, де навчання ведеться мовами нацменшин", - йдеться в роз'ясненні.

Починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну і початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Для дітей, які зараз навчаються мовами нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти будуть здобувати середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Гриневич: З ініціативи батьків неухильно зменшується навчання в школах російською мовою. ВIДЕО

Источник: https://censor.net.ua/ua/n454799
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору