EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  9677  18

 Директори 36 компаній, на яких реструктуризований кредитний портфель "Приватбанку", - працівники групи "Приват", - Ситник

сытник

Директори і засновники 36 компаній, які отримали кредити в "Приватбанку" в рамках реструктуризації його кредитного портфеля, є нинішніми або колишніми працівниками групи "Приват", починаючи від менеджерів нижньої ланки і закінчуючи технічними працівниками підприємств.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю ZN.UA розповів директор НАБУ Артем Ситник.

За його словами, під час реструктуризації наприкінці 2016 року заборгованість за кредитами 193 старих позичальників "Приватбанку" була закрита новими кредитами 36 позичальників, у яких не було реальних застав - тільки майнові права на майбутні поставки товару.

"Новими кредитами 36 позичальників у середньому у розмірі 4-4,5 млрд грн закрили заборгованість із тіла і відсотків за кредитами 193 попередніх позичальників. Однак відмінність у тому, що серед тих 193-х були, зокрема, реальні застави - рухоме й нерухоме майно. Тут же - тільки майнові права на майбутні поставки товару", - розповів Ситник.

Читайте також: Суд дав ГПУ дозвіл на огляд будівлі "1+1 Media" в Києві у справі про розкрадання коштів "Приватбанку"

За його словами розслідування триває, і 36 фірм-позичальників співробітники НАБУ будуть "пальпувати". Процесу дадуть всебічну оцінку, починаючи з дій акціонерів і закінчуючи діями працівників НБУ, включно з менеджментом "Приватбанку".

"Одним з аспектів розслідування є те, що директори й засновники 36 компаній, котрі отримали кредити в жовтні-листопаді 2016 р., - це нинішні або колишні співробітники групи "Приват", від менеджерів нижньої ланки й до технічних працівників підприємств, які входять у групу. Тому ми можемо тільки здогадуватися, наскільки справжній цей директор, цей засновник, котрий отримує у банку кредит на 4,5 млрд грн зі 100-відсотковим кредитним ризиком, нічим не забезпечений, окрім міфічного договору поставки якихось товарів, обсягом, що споживається всією державою за 2-3 роки", - зазначив він.

Читайте також: Справа щодо "Приватбанку" на особливому контролі: є великий ризик заподіяння значних збитків державі, - Ситник

Раніше в Мінфіні повідомили, що в реструктуризації кредитів "Приватбанку", яка повинна була закінчитися 1 липня, не досягнуто "значного прогресу". Подальші перспективи цього процесу досить туманні.

Колишні топ-менеджери "Приватбанку" і члени його кредитного комітету покинули Україну, а 11 фігурантів "приватівської" справи оголошені в міжнародний розшук.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n454655
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору