EN|RU|UK
 Суспільство
  16543  54

 "Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми", - капелан 36-ї ОБМП Зелінський. ФОТО

похороны морпехи

Чорний берет у підрозділах морської піхоти України давно втратив свою ідеологічну значимість і набув виключно ціннісної.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав капелан 36-ї Окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Андрій Зелінський, інформує Цензор.НЕТ.


"Хіба у кольорі справа? Звичайно ж, ні. Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми. Він - символ військової доблесті, моральної стійкості, волі до перемоги, відданості побратимам. Він - символ, який надихає. Чи може надихнути ультрамарин? Звичайно ж, може. Через кілька десятків років щонайменше. Коли набуде рівнозначної чорному символічної валентності, коли обросте онтологією. Питання в тому, чи є у нас стільки часу?" - запитує він.

На його думку, сучасна Морська піхота України дуже молода, але в її основі перевірена вірність тих, хто не зрадив.

"Коли після тривалого "допиту" в комендатурі окупанти позбавили командира морпіхів всього, що при ньому було, єдиним проханням, з яким той звернувся, було повернути його чорний берет. Прохання, яке здивувало і викликало повагу навіть у ворога. Чи доречно позбавляти власну армію того, що в ній поважає навіть ворог?" - написав Зелінський.


Крім того, він вважає, що не варто звертати увагу на дзявкання російських пропагандистів, що чорний берет - один із символів "спільної історії".

"Вона таки була. І зміною кольору чорного берета її не скасувати. Щоправда, сама логіка тотального викорчовування згадок про неї за своєю суттю досить небезпечна, адже так доведеться позбутися не тільки чорних беретів, але і БМП, БТР, АКМС", - стверджує капелан.

Він додає, що представники молодого покоління народилися і виросли в незалежній Україні, і для них чорний берет не несе жодних асоціацій з радянською військовою культурою. Для них він - символ, який надихає на подвиг, вимагає самопожертви... Жоден ультрамарин сьогодні не зможе впоратися з цією надважливою ​​для сучасного українського війська соціальною функцією, стверджує Зелінський.

"Нещодавно важко пораненому морському піхотинцю, якого доставили в госпіталь, запропонували блокнотик і олівець, щоб міг написати свої потреби і побажання. Хлопець все ще перебував між життям і смертю, коли його рука на маленькому аркуші паперу з труднощами вивела слова: "За традицією берет має бути зі мною", - написав капелан.

Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми, - капелан 36-ї ОБМП Зелінський 01

Смотрите также: Порошенко об украинской армии: "Это тот случай, когда говорят "заново родился"". ВИДЕО

Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми, - капелан 36-ї ОБМП Зелінський 02Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми, - капелан 36-ї ОБМП Зелінський 03Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми, - капелан 36-ї ОБМП Зелінський 04Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми, - капелан 36-ї ОБМП Зелінський 05Чорний берет морпіха - значно більше, аніж складова військової форми, - капелан 36-ї ОБМП Зелінський 06Источник: https://censor.net.ua/ua/n454637
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору