EN|RU|UK
 Політика України
  5257  22

 10% учнів в Україні навчаються іншими мовами, - заступник голови Міносвіти

хобзей

Плановані зміни щодо мови викладання почнуться в 2020 році.

Про це розповів заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей в ефірі "Громадського радіо", передає Цензор.НЕТ.

"Зараз близько 10% учнів навчаються іншими мовами, 90% - навчаються українською мовою. З інших мов більшість навчаються російською мовою, польською мовою є п'ять шкіл, угорською в 176 школах, румунською трохи більше, тому що вони в Закарпатті та в Чернівецькій області, але це теж менше 200. Кілька шкіл молдавською, одна словацька в Ужгороді, зараз ми робимо школу кримськотатарською мовою", - розповів він.

"Стаття сьома у редакції, ухваленій ВРУ, трохи змінює підходи до навчання учнів національних меншин. На сьогодні ситуація така, що у всіх трьох ступенях школи навчання в школах меншин здійснюється мовою національної меншини. Тобто в цих школах вивчення державної української мови йде лише на уроках української мови та літератури. Ця ситуація робить так, що громадяни України, особливо, з Берегівського і Виноградівського районів, де вчаться угорською мовою, ЗНО з української мови можуть скласти приблизно 40%. Ця ситуація дуже насторожує, бо ми фактично не даємо цим людям можливості реалізуватися в рідній державі.

Тому парламент прийняв рішення, що з 2020 року право навчатися мовою меншини будуть мати лише в дошкільних закладах і в початкових школах. В основній школі з 5 по 9 клас та старшій профільній з 10 по 11 (а в майбутньому по 12-й) навчання із загальноосвітніх предметів буде здійснюватися українською мовою, але паралельно буде вивчення мови, літератури, історії національної меншини мовою національної меншини", - пояснив Павло Хобзей.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n454574
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору