EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2220  13

 115 українців заарештовано чи засуджено в Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів, - МЗС

суд арест задержание залог мера пресечения

Станом на серпень 115 громадян України заарештовано і засуджено в Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини, про це повідомили в МЗС України.

Дивіться також: Канал виготовлення фальшивих документів і переправлення нелегалів до країн Євросоюзу ліквідовано на Буковині, - СБУ. ФОТО

"Станом на серпень 2017 року загальна кількість заарештованих / засуджених громадян України на території Греції становить 144 людини, з яких за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів - 115 осіб", - йдеться у відповіді відомства.

Міністерство зазначає, що перевезення нелегальних мігрантів кваліфікують відповідно до статті 30 (Зобов'язання перевізників) Кодексу з питань імміграції та соціальної інтеграції Грецької республіки, і за цей злочин максимальним покаранням є позбавлення волі терміном на 25 років.

"З урахуванням вкрай негативного сприйняття грецьким суспільством явища масової незаконної міграції і його політизації, грецькі суди практикують застосування максимальних санкцій, передбачених місцевим кримінальним законом", - повідомляє зовнішньополітичне відомство.

Водночас, за даними МЗС, усіх громадян України під час слідчих дій, судових засідань, прокурорських слухань забезпечили безкоштовними адвокатами або найняті адвокати, якщо в обвинувачених була така змога.

При цьому відсутність представника захисту відповідно до законодавства Греції є підставою для скасування рішення про проведення судового засідання.

Крім того, під час кожного судового засідання був переклад українською чи російською мовами.

Консульська посадова особа брала участь у кожному судовому засіданні в разі отримання відповідної заяви від затриманого українського громадянина або членів його сім'ї.


МЗС зазначає, що кожне звернення українських громадян про зустріч із консульською посадовою особою посольства України в Греції задовольняють в обов'язковому порядку.

Міністерство також повідомляє, що питання медичного обслуговування громадян України, можливість переведення в інше місце утримання, проведення зустрічі з рідними опрацьовують невідкладно.

Під час відвідування консульськими працівниками затриманих, вони надають необхідну консульсько-правову допомогу, також було передано предмети першої необхідності.

Справи затриманих / засуджених громадян України перебувають на контролі посольства України в Греції та департаменту консульської служби МЗС.

Зазначимо, раніше в ООН закликали країни приділити більше уваги проблемам, з якими стикаються мігранти й біженці, серед іншого - боротися з тими, хто незаконно перевозить їх через море, наражаючи на смертельну небезпеку.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n454535
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору