EN|RU|UK
 Політика України
  9740  52

 Новий закон "Про освіту" передбачає оклад учителя на рівні 9600 гривень, - Гриневич

гриневич

Новий закон "Про освіту" передбачає підвищення мінімального окладу вчителя до рівня 3 мінімальних заробітних плат - 9600 гривень, але зарплати будуть рости поступово.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона нагадала, що у внесеному урядом варіанті законопроекту "Про освіту" планувалося встановити мінімальний оклад для вчителів на рівні 3 мінімальних заробітних плат, які на той момент дорівнювали прожитковому мінімуму.

"Коли мінімальну зарплату відв'язали від мінімального прожиткового мінімуму і вона стала вдвічі вище за мінімальний прожитковий мінімум, було ухвалено рішення у всіх законах замінити мінімальну заробітну плату мінімальним прожитковим мінімумом", - зазначила Гриневич.

Вона додала, що профільний Комітет Верховної Ради вніс поправку, визначивши, що мінімальна зарплата для вчителя буде встановлюватися на рівні 4 прожиткових мінімумів.

"Під час розгляду у Верховній Раді була поставлена поправка Комітету про 4 мінімальні прожиткові мінімуми на підтвердження і під неї не знайшлося в залі достатньої кількості голосів. Таким чином, вона не була проведена і ми повертаємося до попередньої редакції - 3 мінімальні заробітні плати", - підкреслила вона.

Міністр пояснила, що для встановлення найменшого окладу вчителя на рівні 9600 гривень з держбюджету необхідно виділити 120 млрд гривень, тому буде розроблений план такого підвищення і механізм, щоб рівень зарплати відповідав і якості викладання.

"Ми під час підготовки закону про загальну середню освіту будемо виписувати механізми оплати роботи вчителя", - повідомила Гриневич.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n454266
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору