EN|RU|UK
 Політика України
  4678  16

 Канадські військові вже третій рік працюють в Україні, вони знають, яку зброю нам потрібно, - посол Шевченко

шевченко

Прохання України залишається незмінним, починаючи з 2014 року, коли наша країна вперше попросила Канаду допомогти озброїтися належним чином.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Відповідаючи на питання, чи є у канадського істеблішменту консенсус у питанні надання Україні зброї, він зазначив: "Ні, консенсусу, на жаль, зовсім немає. І це насправді зараз не тільки і не стільки розмова між нами і Канадою; це предмет великої дискусії всередині канадської еліти. Її ведуть і ті, хто прямо каже, що треба допомогти Україні і дати ту зброю, яка необхідна для захисту; і та частина еліти, яка вважає, що Канада тут не повинна робити більше, ніж роблять інші партнери Канади по НАТО".

Він підкреслив, що прохання України залишається незмінним, починаючи з 2014 року, коли наша країна вперше попросила допомогти озброїтися належним чином.

"Від того часу нічого не змінилося; нам зброя потрібна рівно настільки ж, наскільки і раніше. Змінилося те, що ми зараз набагато краще розуміємо, яка зброя потрібна. І саме в Канаді у нас є додатковий аргумент. Канадцям не обов'язково лише нас питати, яка зброя нам потрібна. Вони про це можуть запитати у своїх власних військових, які уже третій рік працюють на Яворівському полігоні і у Кам'янці-Подільському", - зазначив посол.

Він також нагадав, що минулого року разом із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо відвідував Яворівський полігон.

"І мені було надзвичайно цікаво слухати, як канадські офіцери розповідали йому про ті уроки, які вони беруть в українських військових. І про досить прості речі - наприклад, окопну війну. Це те, чого не навчають канадських військових; це для них історія з фільмів про Другу світову війну. А для наших бійців на сході це щоденна рутинна реальність… Словом, зараз канадські військові дуже добре розуміють наші потреби. Мені здається, що їхнє слово теж може бути дуже вагомим аргументом для уряду при прийнятті політичного рішення. Але ще раз скажу: тут дуже важливо, яку позицію займуть інші партнери Канади по НАТО - і в першу чергу, Сполучені Штати Америки", - підкреслив Шевченко.

Повний текст інтерв'ю з Андрієм Шевченком читайте ТУТ.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n453990
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору