EN|RU|UK
 За кордоном
  6466  78

 "Сильніші разом": Туск про набуття чинності Угоди про асоціацію Україна-ЄС

туск

Президент Європейської ради Дональд Туск назвав святом набуття чинності в повному обсязі Угоди про асоціацію в частині поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом із 1 вересня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав у Твіттері.

Читайте також: Сьогоднішній день назавжди увійде в історію сильної і незалежної України, - Порошенко про початок дії УА з ЄС

"1 вересня ми святкуємо повне набуття чинності Угоди про aсоціацію між ЄС та Україною. #СильнішіРазом", - написал Туск.

Сильніші разом: Туск про набуття чинності Угоди про асоціацію Україна-ЄС 01

Нагадаємо, з 2014 року Угода про асоціацію між Україною та ЄС працювала обмежено. Політичну частину УА Україна-ЄС підписали 21 березня 2014 року під час саміту в Брюсселі. Перші підписи від ЄС поставили президент Європейської ради Херман Ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу. Перший підпис з української сторони поставив тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Економічну частину УА між Україною і ЄС, яка передбачає створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), було підписано 27 червня 2014 року на саміті ЄС у Брюсселі. З європейської сторони документ підписали Х. ван Ромпей і Ж. М. Баррозу, а з українського боку підпис поставив президент України Петро Порошенко.

Для набуття чинності УА мають ратифікувати всі 28 держав-членів ЄС та Україна. Європейський парламент ратифікував УА синхронно з Верховною Радою України 16 вересня 2014 року. Голосування в двох парламентах транслювали в режимі відеоконференції по телемосту.


Першими з країн-членів ЄС документ ратифікували Румунія, Литва та Латвія, останніми - Кіпр, Бельгія, Нідерланди.

У Нідерландах питання про ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС і Україною було винесено на консультативний референдум, на якому 6 квітня 2016 року 61% голландців, які взяли участь у голосуванні, проголосували "проти". Однак результати референдуму не є обов'язковими до виконання для голландського уряду. Як наслідок, нижня палата Парламенту Нідерландів ратифікувала УА Україна-ЄС 23 лютого 2017 року, а Сенат Нідерландів (верхня палата) - 30 травня.

Після ратифікації УА парламентом Нідерландів було знято всі законодавчі перепони, які блокували офіційний запуск Асоціації Україна-ЄС. Нідерланди направили ратифікаційні документи в ЄС, і 11 липня 2017 року Рада Європейського Союзу оголосила про завершення всіх формальностей у процесі ратифікації, оскільки останній документ про ратифікацію передали на зберігання.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n453639
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору