EN|RU|UK
 Здоров'я
  7789  51

 Українці залишилися без ліків на 2,1 млрд грн, - Рахункова палата про діяльність МОЗ

лекарства

Рахункова палата України оприлюднила інформацію щодо аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених у 2015-2016 роках та I півріччі 2017 Міністерству охорони здоров'я України для здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій за бюджетною програмою "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на сайт Рахункової палати.

Згідно з висновками експертів відомства, залучення з 2015 року міжнародних організацій у процес держзакупівель лікарських засобів і медичних виробів в цілому оцінюється позитивно.

Однак виявлено і низку серйозних недоліків. Зокрема, МОЗ не забезпечило об'єктивності вибору таких організацій. Фактично, міжнародні організації обиралися в ручному режимі, що збільшувало ризики помилок у процесі їх вибору.

Також МОЗ "провалило роботу з вирішення процедурних питань відповідних закупівель. Визначення переліку лікарських засобів і медичних виробів, які планувалося закупити у 2016-2017 роках, здійснювалося несвоєчасно. У низці випадків відповідальні чиновники міністерства та залучені фахівці з відповідних захворювань затягували терміни закупівель, ухвалювали необґрунтовані рішення. Як результат, період від підготовки міністерством закупівель до постачання ліків і медичних виробів кінцевим споживачам розтягнувся майже на два роки".

"На кінець липня поточного року від міжнародних спеціалізованих організацій не надійшло лікарських засобів і медичних виробів (за 27 напрямами з 35) за кошти державного бюджету 2016 року на суму 2,1 млрд грн, або 62,4 відс. до перерахованих коштів. За рештою напрямів поставки взагалі не розпочато. Закупівлі за кошти державного бюджету 2017 року ще не починалися, незважаючи на те, що державним бюджетом на цю мету передбачено 5,9 млрд гривень", - констатується в повідомленні.

За даними аудиту, міністерство не забезпечило належної організації використання закуплених ліків. У закладах охорони здоров'я та на складах державного підприємства "Укрвакцина" перебувають лікарські засоби, у яких закінчився термін придатності, на десятки мільйонів гривень. З них найбільшу частину не використала Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит", прийнявши ліки з обмеженим терміном придатності і не забезпечивши їхнього своєчасного застосування.

Як засвідчив аудит, система закупівель із залученням міжнародних спеціалізованих організацій фактично виведена з-під контролю широкої громадськості. Рішення, які приймав уряд упродовж останніх трьох років, створили для діяльності таких організацій особливі умови. Водночас ці рішення кардинально відрізняються від вимог вітчизняного законодавства до всіх інших публічних закупівель.

Такі дії призвели до того, що на закупівлі, які здійснюють міжнародні спеціалізовані організації, не розповсюджуються вимоги законодавства щодо забезпечення відкритості, прозорості та конкурентних засад при проведенні торгів за бюджетні кошти. Створені умови для можливості не оприлюднення жодною з міжнародних спеціалізованих організацій інформації про деталі тендеру, зокрема щодо учасників закупівель, цінових пропозицій, умов та термінів постачання тощо.

Ухвалено рішення передати матеріали аудиту до правоохоронних органів.

Нагадаємо, раніше на сайті МОЗ з'явилася інформація про те, що Рахункова Палата оцінила економічну ефективність закупівель ліків через міжнародні організації. За словами в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, "це вкотре доводить, що, незважаючи на опір фармацевтичних ділків, які роками заробляли на закупівлі ліків для українців, ми рухаємося в правильному напрямку, а українці отримують більше якісних ліків".Источник: https://censor.net.ua/ua/n453584
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору