EN|RU|UK
 Політика України
  2065  25

 НАЗК схвалило висновок до законопроекту про скасування е-декларування для антикорупційних організацій

напк

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) на своєму засіданні схвалило висновок до проекту закону, яким, зокрема, пропонують скасувати декларування антикорупційних громадських організацій.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

У НАЗК зазначили, що мова про законопроект №6674 від 10 липня 2017 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги".


НАЗК, зокрема, підтримує запропоновані зміни щодо виключення обов'язку подавати декларацію для громадських активістів, осіб, які отримують кошти і майно в рамках реалізації в Україні антикорупційних програм або проектів.

Також НАЗК не підтримує зазначений законопроект у частині встановлення обов'язку громадських об'єднань у визначених законом випадках оголошувати річний фінансовий звіт про діяльність. У висновку агентства наголошують, що впровадження таких механізмів містить ознаки такого корупціогенного чинника, як безпідставне створення надмірних обтяжень для громадських об'єднань і фізичних осіб-підприємців, і є дискримінаційним, оскільки до інших юридичних осіб публічного і приватного права такі вимоги не висувають.


Крім того, НАЗК висловило зауваження до запропонованих положень про скасування обмеження щодо вартості подарунків, отриманих за межами України особами-нерезидентами, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного, комунального підприємства тощо, а також нерозповсюдження на цю категорію осіб вимоги щодо передачі в управління належних їм корпоративних прав.

Рішення ухвалено відповідно до ч. 1 ст. 8 закону "Про запобігання корупції", рішення НАЗК від 13.10.2016 №81 "Про підготовку висновків НАЗК про проекти законодавчих актів, поданих на розгляд Кабінету міністрів України або Верховної Ради України".

Нагадаємо, Верховна Рада 23 березня 268 голосами схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала подавати декларації "антикорупціонерів" (керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції), членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

Президент України Петро Порошенко 10 липня вніс у парламент пакет законопроектів щодо обмеження е-декларування для антикорупційних громадських організацій. Як повідомила прес-служба голови держави, йдеться про проекти законів "Про внесення змін до Податкового кодексу" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги".
Источник: https://censor.net.ua/ua/n453508
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору