EN|RU|UK
 Суспільство
  2959  23

 Україна і Білорусь розглядають можливість створення транскордонного простору в зоні відчуження для спільних досліджень

чернобыль

Українські і білоруські фахівці розглядають можливість створення транскордонного простору для проведення спільних досліджень у зоні відчуження.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це йшлося на регіональному семінарі МАГАТЕ, який відбувся в Республіці Білорусь.

"Кожна з країн-учасниць представила свій національний досвід, адже місія цього семінару полягає в можливості знайти рішення власних актуальних проблем у практиці країни-партнера. Так, наприклад, колеги відзначили наші успіхи в інформуванні, але нам ще є чому повчитися", - зазначає Олег Насвіт, перший заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), який очолював українську делегацію.

Учасники семінару відвідали Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник, де розташована наукова лабораторія для дослідження флори і фауни білоруської зони відчуження.


"Разом із білоруськими колегами ми розглянули можливість створення транскордонного простору, який об'єднав би наші заповідники для спільних наукових досліджень і проведення протипожежних заходів. Сподіваємося, цю ідею підтримає вище керівництво", - повідомляє в.о. директора Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тарас Мельничук.

Також у рамках семінару представники Державного агентства з управління зоною відчуження ознайомилися з роботою шкільного інформаційно-методичного кабінету "Радіаційна безпека та основи безпеки життєдіяльності", де школярі вчаться вимірювати рівень радіації в харчових продуктах та інших предметах. Це допомагає їм уникнути помилкового уявлення про те, що таке радіація і як вона впливає на людину і довкілля.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n453170
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору