EN|RU|UK
 За кордоном
  10952  70

 Росія і Білорусь не запросили спостерігачів НАТО на навчання "Захід-2017": "Таке ухилення від обов'язкової прозорості викликає запитання"

нато

Ні Росія, ні Білорусь, які спільно проводитимуть масштабні військові навчання "Захід-2017", не запросили експертів НАТО спостерігати за ними відповідно до Віденського документа 2011 року про заходи, спрямовані на посилення довіри та безпеки.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це заявили в штаб-квартирі Альянсу.

"Білорусь запросила військові місії взяти участь у дні для "видатних відвідувачів" на своїй території, і НАТО відправить двох експертів. Однак це не те ж саме, що спостереження відповідно до Віденського документа. Ми шкодуємо, що ні Росія, ні Білорусь не вжили заходів, що забезпечують прозорість згідно з Віденським документом, щодо "Заходу-2017" відповідно до правил, узгоджених усіма державами ОБСЄ", - констатували в Альянсі.

Представники НАТО підкреслили, що заходи Віденського документа, які забезпечують прозорість, "важливі, оскільки вони запобігають непорозумінню і прорахункам". "Спостереженням, згідно зВіденським документом, передбачено, зокрема, проведення брифінгів щодо сценарію і ходу навчань, можливість спілкування з окремими солдатами про навчання і авіа спостереження за навчаннями. Росія і Білорусь, навпаки, обирають вибірковий підхід. Таке ухилення від обов'язкової прозорості викликає запитання", - заявили в штаб-квартирі Альянсу.

В організації також зазначили, що НАТО і союзники "послідовно і регулярно" застосовують правила Віденського документа і навіть виходять за їх межі, запрошуючи спостерігачів тоді, коли кількість військовослужбовців в навчанні не перевищує обов'язкового порогового рівня.

Нагадаємо, спільні стратегічні навчання збройних сил РФ і Білорусі "Захід-2017" заплановано на 14-20 вересня. За попередніми даними, в них візьмуть участь до 13 тис. військовослужбовців.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n452670
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору