EN|RU|UK
 Політика України
  5963  89

 Лутковська просить Луценка розслідувати факти каральної психіатрії за часів СРСР у Дніпрі

лутковская

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звертається до генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням ініціювати досудове розслідування злочинів, які могли відбуватися за часів СРСР на базі психіатричної лікарні з суворим наглядом у м.Дніпро з використанням методів психіатрії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт омбудсмена.

Читайте також: Лутковська просить омбудсмена РФ повідомити місце перебування затриманого в Криму Лимешка

"Звертаюся до Генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням ініціювати досудове розслідування злочинів щодо переслідування осіб з використанням системи психіатрії задля ізоляції особи та придушення свободи слова", - йдеться в зверненні омбудсмена.

Лутковська зазначила, що наразі Міністерством охорони здоров'я здійснюється виїмка архіву, що охоплює багатолітню історію діяльності Державного закладу "Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ України" у місті Дніпро. За всі роки існування у лікарні перебувала велика кількість людей, зокрема і тих, кого переслідувала каральна система СРСР.

Також читайте: Обміняти російського найманця Агєєва можна тільки після суду, - Лутковська

Задля встановлення історичної справедливості ми зобов'язані провести ретельне розслідування злочинів тих часів, з особливою увагою підійти до вивчення цих документів з огляду на їх значущість для сфери захисту прав людини і недопущення повторення існування каральної психіатрії задля боротьби із інакомисленням.

Відповідно, вважаю, що аналіз документів, що зберігались у Державному закладі "Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ України", має проводитись не психіатрами системи охорони здоров'я, а фахівцями, які зможуть оцінити історичну цінність цих документів для національної пам'яті, із врахуванням законодавства в сфері захисту персональних даних.


Крім того, вважаю, що цей аналіз має призвести до оцінки і кримінальної складової цієї частини нашого минулого", - додала омбудсмен.

Психіатрична лікарня в Дніпрі - єдина в Україні психлікарня із суворим наглядом, тут лікуються люди, які вчинили тяжкі злочини.

Також читайте: У психлікарні Дніпра знайшли архіви з матеріалами про радянську "каральну психіатрію", - Супрун. ФОТО

У кінці липня поточного року в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що в лікарні виявили архівні матеріали, які свідчать про каральну психіатрію часів СРСР. За її даними, з 1968 по 1991 рік ця лікарня була знаряддям репресивних органів, психіатрія використовувалася тут як інструмент політичних переслідувань.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n452289
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору