EN|RU|UK
 Політика України
  5351  35

 Порошенко призначив Бориса Бабіна постійним Представником Президента в Криму

порошенко указ подпись подписание

Президент Петро Порошенко підписав Указ про призначення Бориса Бабіна Постійним Представником Президента України в Автономній Республіці Крим. Раніше Указом з цієї посади була звільнена Наталія Попович.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі глави держави.

У повідомленні зазначають: "Президент зазначив, що після зустрічі з Уповноваженим Президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та Головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим доручив уважно проаналізувати діяльність постійного представництва Президента в Криму.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Усі факти порушень Росією прав людини в окупованому Криму ми передамо в міжнародні суди", - прес-секретар МЗС Беца

"На жаль, факти які передавали мені громадські активісти, представники Меджлісу, значною мірою були підтверджені. Це дало підстави прийняти рішення щодо необхідних кадрових дій", - зазначив глава держави.

Петро Порошенко підкреслив, що Борис Бабін має великий досвід і професійний юридичний фах, зокрема із міжнародного права. За словами глави держави, він проявив себе з найкращої сторони під час роботи в Міністерстві юстиції в правозахисній сфері, в тому числі у співпраці з Європейським судом з прав людини і в питанні захисту прав переселенців.

"Разом з тим вважаю, що в структурі постійного представництва Президента України в Автономній республіці Крим має бути окрема посада з відповідним статусом, щоб питання захисту прав кримськотатарського народу залишалося його першим пріоритетом. Тому доручив підготувати зміни до Указу, яким затверджується положення про Представництво Президента в Криму, де ми покладаємо ці обов'язки на першого заступника", - підкреслив глава держави.

Також читайте: Крим і Донбас повинні бути в одному ряду: ми маємо одночасно розглядати питання щодо їх деокупації, - Чубаров

Петро Порошенко підписав Розпорядження про призначення Ізета Гданова на посаду першого заступника Постійного Представника Президента України в Криму.

Глава держави наголосив, що Представник Президента в Криму братиме участь в робочій групі із деокупації півострова. "Відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованим українським Кримом є одним із наших перших завдань", - підкреслив Петро Порошенко.

Також, за словами Президента, мають бути якісно підготовлені зміни до Конституції. "Ми активізуємо роботу робочої групи, і найближчим часом хотів би, щоб проект змін до Конституції з цих позицій якнайшвидше презентували у Верховній Раді", - зазначив Петро Порошенко.

Читайте також: Чубаров: "Зміни до Конституції України щодо статусу Криму будуть готові у вересні"

Важливим завданням Президент також назвав захист прав людей, які постраждали внаслідок незаконної анексії Криму. "Тут я покладаюся на ваш досвід. Сподіваюсь, що ви з перших днів будете залучені до активної і відповідальної роботи", - звернувся глава держави до Ізета Гданова.

Крім того, особливий акцент Президент зробив на юридичному захисті державних інтересів в окупованому Криму. Мова йде, про конфісковану державну власність, юридичний захист в міжнародних судах, координацію діяльності українських суб'єктів господарювання, приватних осіб, які втратили свою власність.

"Затягувати з цим не бачу ніякої можливості. З перших днів чекаю продуктивної, ефективної, державницької роботи", - резюмував глава держави.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров подякував Президенту за реакцію на звернення громадськості до глави держави щодо діяльності представництва Президента в Автономній Республіці Крим.

"Я впевнений в тому, що серед низки державних органів влади, представництво Президента в АРК займе одне з головних місць і його діяльність буде спрямована на деокупацію, повернення Криму", - сказав він.

Голова Меджлісу зауважив, що особисто знає Бориса Бабіна та зазначив, що він є знаним правником, який займається багатьма питаннями Криму. Рефат Чубаров побажав новому Постійному Представнику Президента в Криму та його першому заступнику успішної роботи".

Також читайте: Представництво Президента України в АР Крим, розташоване в Херсоні, тимчасово припинило прийом громадян
Источник: https://censor.net.ua/ua/n452103
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору