EN|RU|UK
 Політика України, Події
  2399  19

 Екологічна ситуація на Донбасі залишається проблемною. Розглядаються кілька проектів із водопостачання регіону, - Зубко

зубко

Екологічна ситуація на Донбасі залишається проблемною.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, в першу чергу, це стосується водопостачання населених пунктів Донецької і Луганської областей.

"Екологічна ситуація на Донбасі залишається проблемною. У першу чергу, це стосується водозабезпечення населених пунктів Донецької та Луганської областей. Основна загроза - бойові дії з боку російських терористів. Водогін проходить територією постійних обстрілів - Авдіївка, Донецька фільтрувальна станція, Волноваха. Для пошуку шляхів вирішення проблеми, зменшення критичних зон у питанні водопостачання Донбасу в НТУУ "КПІ ім. І.Сікорського" провели нараду. Запропоновано декілька проектних рішень щодо використання мембранних технологій очищення води з різних джерел, в тому числі й шахтних вод; встановлення байпасів у критичних зонах, які піддаються обстрілам; альтернативних джерел водопостачання регіону з річки Дніпро та Старокримського водосховища; збільшення дебету води річки Сіверський Донець; опріснення води з Азовського моря. Також необхідно, щоб КП "Вода Донбасу" здійснило перехід від хлорного методу очищення води до сучасного мембранного. Запропоновані рішення можуть бути впроваджені не лише у Донецькій, а й у Луганській області", - написав він.

Також читайте: Вчений-гідрогеолог Яковлєв про загрозу масштабної катастрофи на Донбасі: "Регіон щонайменше років 30 є екологічною аномалією"

Також він зазначив, що питання водопостачання Донбасу недавно обговорювалося під час спільної поїздки в регіон заступника голови Верховної Ради Ірини Геращенко та депутатів Європарламенту.

"До напрацювання проектних рішень як на короткострокову так і на довгострокову перспективу долучились міжнародні партнери з UNICEF Ukraine, проектні організації, які мають практичний досвід впровадження таких проектів, а також наші науково-дослідні інститути. Міжнародні партнери запропонували провести донорську конференцію для розгляду запропонованих рішень, на якій також буде створена донорська рада для можливості фінансування проектів", - додав Геннадій Зубко.Источник: https://censor.net.ua/ua/n451601
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору