EN|RU|UK
 Політика України
  1135  14

 "Судилища, обшуки і затримання, зокрема хворих і літніх людей", - Джемілєв про методи окупантів у Криму

татары крымские

Один із лідерів кримських татар Мустафа Джемілєв зазначив, що в окупованому Криму нехтування правами людини доходить до небувалих масштабів, цинізму й абсурду.

Про це Джемілєв написав на своїй сторінці в Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"9 серпня - Міжнародний день корінних народів світу. 2017 рік - це десятирічна річниця затвердження Декларації ООН про права корінних народів. Декларація ООН про права корінних народів ухвалена 13 вересня 2007 року. Відповідно до неї основним критерієм визначення того чи іншого корінного народу є своє розуміння ним себе як корінного народу. Корінні народи мають право визначати себе або свою етнічну приналежність згідно зі своїми звичаями і традиціями. Також ця Декларація визнає основні права людини та основні свободи корінних народів - право на свободу і рівність; на вільне визначення свого політичного статусу і здійснення свого економічного, соціального і культурного розвитку; право на дотримання і відродження своїх культурних традицій і звичаїв; право створювати і контролювати свої системи освіти; право на участь у процесах ухвалення рішень на всіх рівнях з питань, які можуть зачіпати їхні права, життя і долю; право на землі, території і ресурси, і право на гарантоване користування своїми засобами, що забезпечують їхнє існування і розвиток", - пояснив він.

"Конституційні реформи можуть стати істотним кроком на шляху до визнання, врахування та заохочення прав корінних народів. Сьогодні в Україні, завдяки ініціативі Президента України розпочато роботу над розробкою змін до Основного Закону України щодо невід'ємного права кримськотатарського народу на самовизначення в складі суверенної і незалежної української держави. Сподіваюся, що найближчим часом ця робота буде завершена і підготовлений законопроект буде підтриманий народними депутатами України. Поруч із зазначеними процесами, які відбуваються в Україні, в окупованому Криму нехтування правами людини доходить до небувалих масштабів, цинізму й абсурду! Судилища, обшуки і затримання, в тому числі хворих, людей похилого віку - це методи окупантів, які наївно припускають, що це може залякати кримських татар. Однак, твердо вірю - за все доведеться відповідати, за всі злочини в Міжнародному суді ООН", - резюмував Джемілєв.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n451018
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору