EN|RU|UK
 Суспільство
  4617  8

 Будівництво меморіалу в Бабиному Яру важливо завершити до 2021 року, - Фукс

У Києві до 2021 року фонд "Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр"" планує відкрити меморіальний комплекс у пам'ять про жертв масових розстрілів у роки Другої світової війни.

Про це заявив бізнесмен, член оргкомітету з будівництва меморіалу Павло Фукс в інтерв'ю виданню "ГОРДОН".

"Створення Меморіального центру пам'яті жертв Голокосту "Бабин Яр" - важливий міжнародний соціальний проект не тільки для іміджу Києва, але і для всієї України, рівня Яд ва-Шем у Єрусалимі та Меморіального музею Голокосту у Вашингтоні", - зазначив він. "Зараз наше головне завдання - встигнути завершити роботи до круглої дати в 2021 році, коли виповниться 80 років з часу страшних подій у Бабиному Яру", - заявив Павло Фукс. Як зазначається, до наглядової ради організації увійшли головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх, музикант Святослав Вакарчук, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, мер Києва Віталій Кличко, боксер Володимир Кличко, екс-віце-канцлер Німеччини Йошка Фішер та інші відомі особистості та меценати. За словами Павла Фукса, оргкомітет співпрацює з усіма єврейськими організаціями, зокрема підтримка надходить і від президента конгресу Вадима Рабиновича. "В першу чергу це Всеукраїнський єврейський конгрес, в який входить понад 120 різних об'єднань і фондів. Потужна підтримка виходить від самого президента конгресу Вадима Рабиновича, він надає велику допомогу в переговорах і організаційному процесі", - зазначає член оргкомітету з будівництва меморіалу.

Павло Фукс пояснив причину, чому проект не реалізували раніше. "років через різні перетягування ковдри проект меморіалу так і не зрушував із місця. Однак сьогодні ми об'єднали максимум людей навколо цього проекту, і досить успішно. Усі вони - із різними поглядами, різних національностей, і нас об'єднує спільна мета - створити меморіал", - констатує він.

За його словами, велику увагу цьому проекту приділяють мер Києва Віталій Кличко, Адміністрація Президента і міжнародне співтовариство. "Без серйозної підтримки реалізувати такий масштабний проект - неможливо", - розповідає Павло Фукс.

Фукс розповів про зроблені кроки щодо проекту. "Один з чергових кроків на шляху до мети зроблений у кінці червня: в Європарламенті ми провели конференцію, присвячену проекту. На заході були присутні керівництво Європарламенту, євродепутати, посли України та США при Євросоюзі і представники української сторони. У вступній промові на відкритті конференції віце-президент Європарламенту Іоанн Пашку заявив, що подібні проекти - це фундамент для зростання демократичного суспільства", - констатував бізнесмен.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n449519
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору