EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  4238  52

 Система субсидій повинна створювати мотивацію для економії і вдосконалення енергоспоживання, - Порошенко

порошенко

Президент Петро Порошенко наголосив, що система субсидій має бути прозорою і мотивувати громадян економити й удосконалювати енергоспоживання.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі глави держави.

Глава держави наголосив, що найкращі технології, які були розроблені, в тому числі і в стінах Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", вмирали, бо не знаходили практичного застосування через конфлікт інтересів.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Порошенко підписав закон "Про Фонд енергоефективності". ВIДЕО

Президента зауважив що сьогодні ознайомився з розробками в галузі енергоефективності від вітчизняних вчених, зокрема теплового насосу, дистанційного інфрачервоного термометра, унікальних лічильників. А також винаходи, що не потребують російського антрациту для опалення і можуть працювати на енергії українських атомних станцій.

"Сьогодні не створювалося жодної мотивації для людини економити. Економ чи не економ, загального лічильника нема - все рівно тобі нарахують суму, яку ти не здатен сплатити", - зазначив Петро Порошенко.

За його словами, для мотивування енергоефективності є два джерела фінансування. "Після тих змін, які були запропоновані Верховною Радою вже не 47 млрд, а 61 млрд гривень щорічно - і ще не відомо, чи вистачить - витрачаються на субсидії і ми не знаємо наскільки люди вмотивовані, щоб заощаджувати тепло", - зазначив Петро Порошенко. Саме тому було запропоновано зробити монетизацію субсидій.

Також дивіться: "Ми вже понад 500 днів не купуємо жодного кубометра газу в РФ", - Порошенко. ВIДЕО

"Якщо людина зекономила, якщо людина заощаджувала тепло - частину цих коштів виділити людини. Це називається монетизація. При чому виділити не просто так, щоб вона пішла і все, що хоч купила, а щоб вона в подальшому удосконалювала енергоспоживання", - підкреслив Глава держави.

Так, частину заощаджених коштів можливо витратити на покращення енергоспоживання у власній оселі, що буде крок за кроком і рік за роком скорочувати енергоспоживання, і таким чином забезпечувати фінансування власних наукових розробок, виробництва в галузі енергозбереження.

Друге джерело фінансування, за словами Президента - співпраця з іноземними партнерами. Глава держави зазначив, що вже зараз, у відповідності з механізмами фонду споживання і енергозбереження, партнери з Німеччини виділяють до 100 млн євро. Для забезпечення ефективного використання коштів буде проводитися аудит міжнародною фінансовою корпорацією, яка увійде до складу спостережної ради фонду разом з визнаними авторитетами.

Також читайте: 70% субсидіантів вже змінено субсидії на новий період, - Мінсоцполітики

Президент також відзначив важливість проведення верифікації субсидій. Глава держави розповів, що бачив дивне оголошення, коли за 2 тис. доларів здавалася 4-х кімнатна квартира на Хрещатику і при цьому була оформлена субсидія. "Хіба ми для цих цілей запроваджуємо субсидії? Хіба не треба нарешті зробити верифікацію і навести порядок. Нехай я зараз кажу непопулярне, але це чесна розмова з людьми - субсидії передбачені для тих, хто є найменш захищеним і хто не має грошей сплачувати чесну ціну. Якщо ти здаєш квартиру за 2 тис. доларів, будь ласка, хоча б сплати чесну ціну за енергозабезпечення", - підкреслив Петро Порошенко.

Президент впевнений, що система субсидій має бути прозорою і гарантувати ефективність використання бюджетних коштів.

Також дивіться: "У нас є додаткові 24 млрд гривень", - Гройсман запропонував спрямувати більшу частину грошей на пільги і субсидії. ВIДЕО


Источник: https://censor.net.ua/ua/n448531
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору