EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  82688  119

 Набрав чинності закон про скасування печаток на документах

печать

Документ передбачає скасування обов'язкового використання печатки в бізнесі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, у середу, 19 липня, в Україні набрав чинності закон № 1982 VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.

Документ передбачає скасування обов'язкового використання печатки в бізнесі. Очікується, що його впровадження допоможе Україні піднятися в рейтингу Doing Business на два пункти.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Порошенко підписав закон про розвиток інклюзивної освіти в Україні. ВIДЕО

Закон вносить зміни в низку законодавчих актів, вилучаючи згадки про обов'язкове використання печатки. Коли він набуде чинності, документи будуть вважатися достовірними у разі підпису уповноваженої на це особи.

Крім того, передбачається штраф від 850 до 1700 грн за вимагання посадовою особою документа з печаткою або нотаріального засвідчення (останнє - в разі якщо це не передбачено законодавством).

Автори законодавчої ініціативи додали в пояснювальній записці до законопроекту під час подання в Раду, що три роки тому був здійснений перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, який спричинив багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов'язковість використання печатки, а іноді прописували необхідність використання печатки, якщо вона є, а не в разі ухвалення відповідного рішення підприємством.

Також читайте: Печатки в Україні відтепер використовувати необов'язково: досить підпису

Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли - ні, і це не заважало чиновникам вимагати документи саме з відбитком печатки.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон в цілому 23 березня 2017 року. Закон був опублікований у виданні "Голос України" 19 квітня.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n448333
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору