EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, Здоров'я
  6393  29

 Людина продає нирку за $10 тис., а звинувачують лікаря, - заввідділення трансплантації нирки в Інституті хірургії і трансплантології ім. Шалімова Закордонець

закордонец

На сьогодні в Україні немає документа, який би регламентував порядок трансплантації органів.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ повідомив завідувач відділення трансплантації нирки в Інституті хірургії і трансплантології ім. Шалімова Владислав Закордонець.


За інформацією автора матеріалу, Закордонець є одним з основних фігурантів так званої справи "чорних трансплантологів". Відсидівши майже два роки в Лук'янівському СІЗО, лікар, чию провину в незаконних пересадках так і не довели, тепер бореться в судах за виправдання й об'єктивний розгляд його справи.

"Я подав заяву в ЄСПЛ про незаконний арешт. З огляду на те, що в Україні немає і не було взагалі ніякого порядку трансплантації, нам не можуть інкримінувати 143 статтю, за якою в підсумку нас судять (порушення порядку трансплантації). Ми завжди дотримувалися міжнародних норм" , - каже він.

Хірург стверджує, що незважаючи на явку з повинною донорів, у справі досі звинувачують лікарів.

"У нашій справі є потерпілі, які прийшли в правоохоронні органи із заявою про те, що вони продали свої органи. І прокуратура давала мені відповідь про те, що в їхніх діях вбачають склад злочину, - каже Закордонець. - Люди фактично прийшли і написали явку з повинною про те, що вони продали нирку за 10 тисяч доларів. Чому ці люди виступають у справі як потерпілі, а лікарі є обвинуваченими?"

Повний текст інтерв'ю з Владиславом Закордонцем читайте тут.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Щодня в Україні помирає 10-15 осіб через непересадку органів, - медик-волонтер Шершнєв. ВIДЕО
Источник: https://censor.net.ua/ua/n447798
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору