EN|RU|UK
 Економіка
  1062  19

 Зростання залізничних тарифів не буде, поки не визначаться з керівництвом УЗ, - нардеп Гусак

Зростання залізничних тарифів на вантажоперевезення не відбудеться до визначеності з керівництвом ПАТ "Укрзалізниця", вважає народний депутат, член парламентського комітету з питань транспорту Володимир Гусак.

"Укрзалізниця" періодично говорить про необхідність підвищення залізничних тарифів. Але я думаю, що це рішення не буде ухвалено до визначеності з новим керівництвом УЗ", - сказав він в ексклюзивному коментарі бізнес-порталу UAprom.

За його словами, зараз є невизначеність з топ-менеджментом залізничної компанії. "Кажуть, що контракт із Войцехом Бальчуном начебто продовжено. Дійсно, в ньому є пункт, згідно з яким його можна пролонгувати, але можна і розірвати за два місяці. Але, в принципі, це нормально, що до призначення нового керівника він виконує свої зобов'язання. У такого підприємства повинен бути керівник", - зазначив В.Гусак.

Водночас нардеп висловив здивування, що в уряді вже два місяці не можуть заслухати звіт про діяльність В.Бальчуна і ухвалити рішення про його майбутнє.

"Така невизначеність дуже погана, перш за все, для самої "Укрзалізниці", оскільки це підприємство повинно чітко управлятися, а також має бути середньострокове і довгострокове планування. Але про яке середньострокове і довгострокове планування можна вести мову, якщо ми не знаємо, хто буде главою УЗ? У такій ситуації, звичайно ж, немає ніякого сенсу в підвищенні тарифу, оскільки необхідність підвищення тарифів обґрунтовують інвестиційною програмою. Але якщо немає середньострокового і довгострокового планування, то про яку інвестиційну програму може йтися?" - констатував він.

При цьому В.Гусак нагадав, що аналогічна ситуація виникала в 2014 і 2015 роках, коли на інвестпрограму УЗ виділялися десятки мільярдів гривень, але досі ніхто не може розібратися, куди пішли ті гроші.

Відповідаючи на питання, який зараз статус у глави УЗ Бальчуна, нардеп зазначив, що де-юре він залишається генеральним директором, оскільки поляк був гендиректором, і поки він не звільнений, контракт може автоматично продовжуватися.

"Але де-факто у Бальчуна статус виконувача обов'язків глави УЗ, оскільки майбутнє його не визначене, а Кабмін не заслухав його звіт", - підкреслив В.Гусак.

Відповідаючи на питання, яка поточна ситуація з пропуском українських залізничних вантажів на україно-словацькому кордоні, нардеп повідомив, що "стало трохи легше, але проблеми тривають".

"Абсолютно незрозуміло, чому "Укрзалізниця" усвідомлено віддає перевагу іноземним вантажам і іноземним виробникам, а українські зазнають збитків", - зазначив він.

За його словами, залізничники пообіцяли виправити ситуацію і збільшити пропуск українських вантажів. "Потрібно чітко розуміти, що ми не проти транзиту. "Укрзалізниця" повинна отримувати дохід і максимально використовувати інфраструктуру. Але ми проти того, щоб транзит здійснювався за рахунок українських виробників. Ми за те, щоб всі вантажі максимально проїжджали", - підкреслив нардеп.

При цьому В.Гусак повідомив, проблеми з пропуском були пов'язані з ремонтами залізничних шляхів зі словацького боку. "У липні також будуть ремонти, про що словаки попереджали заздалегідь, і ми подивимося, як УЗ буде пропускати вантажі", - зазначив він.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n447351
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору