EN|RU|UK
 Політика України
  1366  7

 Депутати мають намір удосконалити процедуру реабілітації жертв репресій комуністичного режиму 1917-1991 років

репрессии дуда

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект, який удосконалює процедуру реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Відповідний законопроект № 6574 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" в першому читанні підтримали 245 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок.

Законопроект передбачає створення главами обласних державних адміністрацій, і Київської та Севастопольської міських держадміністрацій комісій з реабілітації, які будуть ухвалювати рішення про визнання осіб реабілітованими або потерпілими від репресій.

"Він (законопроект - ред.) пропонує встановити, що підставою для реабілітації осіб, без будь-яких додаткових вимог, є факт застосування репресій до них комуністичним режимом поза судовим порядком, так званими "трійками", радами НКВС та іншими", - сказала один з авторів законопроекту - нардеп Ірина Луценко (фракція "Блок Петра Порошенка"), представляючи законопроект на засіданні Верховної Ради у вівторок.

За її словами, документ пропонує реабілітувати осіб, засуджених за дії, "які відповідно до Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи не вважалися злочинами в цивілізованому суспільстві".

Законопроект пропонує внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу адміністративного судочинства, законів України "Про прокуратуру", "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", "Про місцеві державні адміністрації ","Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим","Про судовий збір","Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Законопроект також пропонує оновити термінологію закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".
Источник: https://censor.net.ua/ua/n447343
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору