EN|RU|UK
 Політика України
  5061  88
Матеріали за темою:

 Конституційний суд почав розгляд закону "Про очищення влади" на предмет його неконституційності

кс

Конституційний суд у формі письмового слухання почав розгляд справи про конституційність положення закону "Про очищення влади".

Як передає Цензор.НЕТ. про це повідомляє Дзеркало тижня.

Виступаючи на засіданні КСУ, суддя-доповідач Олександр Литвинов розповів, що Верховний суд України клопоче про визнання неконституційною ч. 3 ст. 4 закону "Про очищення влади". На думку автора подання, дані положення закону порушують гарантоване Основним законом України право громадян на рівний доступ до державної служби та конституційні принципи презумпції невинуватості та індивідуального характеру юридичної відповідальності, і суперечать статтям 38, 61 і 62 Конституції України.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Влада в Україні очищена на 98%, - глава Департаменту з питань люстрації Мін'юсту

Відповідно до закону про люстрацію, особи, які займають посади, що підпадають під Люстраційну перевірку, повинні не пізніше, ніж на десятий день з початку проведення перевірки в установі, подати своєму керівникові власноруч написану заяву про згоду на проведення перевірки (або про застосування до них заборони перебування на посаді, або про те, що вони не потрапляють під перевірку). У червні 2016 року міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Конституційний суд України в будь-який момент може анулювати або призупинити дію основних положень закону про очищення влади.

Також читайте: Мін'юст призначив Задорожну в.о. голови Департаменту з питань люстрації та оголосив повторний конкурс на цю посаду
Источник: https://censor.net.ua/ua/n446815
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору