EN|RU|UK
 Політика України
  3921  26

 Обсяг кредитів пов'язаним особам у "Приватбанку" на 1 січня 2017 року становив 190 млрд грн, або 97% загального кредитного портфелю, - Шлапак

шлапак

Валова заборгованість за кредитами пов'язаним особам у "Приватбанку", яка також включає відсотки, що підлягають стягненню, становить 198,4 млрд грн.

Реальний обсяг кредитів пов'язаним особам у "Приватбанку" (Київ) станом на 1 січня 2017 року становив 190 млрд грн, або 97% загального кредитного портфеля фінустанови, повідомив глава правління банку Олександр Шлапак сьогодні на прес-конференції, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За його словами валова заборгованість за вказаним портфелем, яка також включає відсотки, що підлягають стягненню, становить 198,4 млрд грн.

"Приватбанк" умовно розділив цей портфель на чотири групи: трансформовані кредити, валова заборгованість за якими становить 132,8 млрд грн, лізинговий портфель - майже на 15 млрд грн, на таку ж суму кредити, які видавалися на Кіпрі і четверта група - кредити, пов'язані з корпоративними клієнтами банку, на суму 36,2 млрд грн.

Як зазначив О.Шлапак, всі ці кредити мають низку спільних характеристик.

По-перше: більшість позичальників є новоствореними компаніями з негативним фінансовим станом. По-друге: під час видачі цих кредитів були допущені грубі порушення законодавства, а також внутрішніх регламентних документів самого банку. По-третє: майже весь портфель обслуговується незадовільно і динаміка облуговування тільки погіршується. Виняток становлять лише кредити, за якими є реальні застави.

"Там, де є реальна застава за кредитом, як у випадку з АЗС - портфель обслуговується", - зазначив О.Шлапак.

Четверте - всі ці позики видані на неринкових умовах. П'яте - за більшістю кредитів відсутнє забезпечення. Шосте - на сьогодні з банку майже виведені обіги операційних компаній, які реально обслуговували колишніх акціонерів.

Що стосується забезпечення за цими кредитами - весь трансформований портфель забезпечений майновими правами, які, за словами О.Шлапака, по суті, є "повітрям". Таке ж забезпечення і за корпоративними кредитами.

За кіпрським кредитами, він додав, трохи краще забезпечення і тільки портфель фінансового лізингу забезпечений нерухомістю.

О.Шлапак також звернув увагу, що аудитор банку в звітності за 2016 рік вказав суму кредитів пов'язаним особам на рівні 10 млрд грн.

Глава правління пояснив, що розбіжність в оцінках аудитора і банку обумовлена тим, що аудитор оцінює портфель за міжнародними стандартами бухгалтерської звітності, які не передбачають українських реалій.

"Західний банкір не може видати позику в сотню мільйонів доларів невідомій структурі, яка не має ні забезпечення, ні обігів, а також з грубим порушенням законодавства і нормативних документів центробанку. Навіть якщо він буде намагатися це зробити, то трирівнева система контролю банку обов'язково це зупинить. В українських реаліях трохи інша ситуація: якщо ви видаєте кредит особі з непрозорою структурою власності, на неринкових умовах і без забезпечення, то все це називається кредити пов'язаним особам", - пояснив він.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". З того моменту 100% акцій банку належить державі в особі Міністерства фінансів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n446479
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору