EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  2907  7

 Кабмін схвалив новий проект закону про приватизацію

минэкономразвития

Кабінет Міністрів України на засіданні у вівторок, 4 липня, схвалив проект закону "Про приватизацію державного майна". Законопроект був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Фондом державного майна України (ФДМУ) з участю міжнародних донорів і підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Зазначається, що новий законопроект дозволить вивести конкуренцію за державні активи на глобальний рівень та перейти до ринкового ціноутворення на об'єкти в державній власності. Так, передбачається, що законопроект дозволить відійти від інституту оцінки та визначити ціну об'єкту виключно платоспроможним попитом.

Читайте також: "Голос України" опублікував закон про приватизацію кімнат у гуртожитках

"Ми хочемо значно спростити процес продажу активів - консолідувати законодавство у сфері приватизації. Відмовитись від великої кількості груп об'єктів приватизації та суттєво зменшити час на підготовку об'єкта до приватизації", - зазначив на засіданні уряду перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку України Степан Кубів.

Прес-служба міністерства повідомляє, що проект закону встановлює принципово новий підхід до розподілу на об'єкти великої та малої приватизації. До великих за рішенням КМУ віднесуть лише найбільші об'єкти з найвищим потенціалом привабити стратегічного іноземного інвестора, таких об'єктів за попередніми даними буде близько 60.

Також читайте: Кабмін планує перезапустити приватизацію, - Гройсман

Об'єкти великої приватизації будуть продаватися із залученням інвестиційного радника - одного з інвестиційних банків з репутацією. Радник вивчатиме попит на об'єкт, спілкуватиметься з потенційними покупцями та пропонуватиме стартову ціну.

Водночас, об'єкти малої приватизації зможуть бути реалізовані за допомогою відкритих аукціонів он-лайн, як це, наприклад, вже зараз відбувається з активами неплатоспроможних банків та непрофільними активами державних підприємств на ProZorro.Продажі. Стартовою ціною буде чиста вартість активів (вартість активів мінус зобов'язання), або 1 гривня, якщо чиста вартість від'ємна. Аукціон відбуватиметься у три етапи з підвищенням ставок.

У свою чергу заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефедов підкреслив, що в 99% випадків в процесі приватизації державні активи втрачають свою ринкову цінність, а не розвиваються.

Також читайте: Гройсман про приватизацію: "Завдання сьогодні - публічний продаж із залученням мільярдів доларів в економіку"

"При цьому бюджет щороку витрачає колосальні кошти на підтримку життєдіяльності цих активів. Ми пропонуємо вже працюючий механізм електронної системи Prozorro.Продажі, який дозволить просто та ефективно продавати об'єкти малої приватизації і повертати кошти у державний бюджет, аби їх можна було використати для інших, в тому числі соціальних потреб", - сказав він.

Новий проект закону передбачає підсилення захисту прав інвесторів, зокрема можливість застосування міжнародного арбітражу, (за згодою сторін права іноземної до договору купівлі-продажу) держави та залучення набагато ширшого кола покупців.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n446443
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору