EN|RU|UK
 Політика України
  2194  23

 Понад 16 тис. учасників АТО потребують санаторно-курортного лікування, в бюджеті передбачено 22,5 млн гривень, - Держслужба

реабилитация

Загалом за бюджетною програмою на оздоровлення учасників АТО на цей рік передбачено 22 мільйони 453 тисяч 800 гривень.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив начальник відділу забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації департаменту соціального захисту та фінансового забезпечення Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Олексій Моха.

аразі потреба учасників антитерористичної операції у санаторно-курортному лікуванні становить понад 16 тисяч звернень. Загалом за бюджетною програмою на оздоровлення учасників АТО на цей рік передбачено 22 мільйони 453 тисяч 800 гривень. За рахунок цієї бюджетної програми ми в змозі забезпечити 100% потреби інвалідів війни, інвалідів, осіб із наслідками травм хребта і спинного мозку, супроводжуючих осіб, щоб вони змогли дістатися до санаторно-курортного закладу. А самих учасників бойових дій за рахунок цієї програми можна забезпечити на 20%", - зазначив Моха.


Крім того, підкреслив він, Держслужба у справах учасників АТО спільно з Міністерством соціальної політики вживає заходів щодо збільшення видатків на санаторно-курортне лікування учасників бойових дій шляхом перерозподілу коштів у межах бюджетної програми - на понад 28 мільйонів гривень.

"Отже, буде сума у 28 мільйонів та плюс 22 мільйони, разом буде 50 мільйонів. І за рахунок цих коштів ми зможемо через органи соціального захисту забезпечити санаторно-курортним лікуванням 50% потреби. Якщо ці зміни затвердять у Міністерстві фінансів", - пояснив посадовець.


Він нагадав, що Кабінет Міністрів 1 березня ухвалив зміни до своєї постанови від 31 березня 2015 року № 200. "Згідно з цими змінами, учасник антитерористичної операції може самостійно обирати заклад для оздоровлення, а це будь-який заклад, розташований на території України, крім окупованих територій і у Криму. Цей заклад має бути або вищої категорії, але не нижче першої", - сказав чиновник.

За його словами, 11 мільйонів гривень із 22 виділених на оздоровлення "вже перераховані на місцеві державні адміністрації, відповідним органам соціального захисту населення та розпочато укладання договорів".

Моха зазначив, що укладення договорів відбувається в тристоронньому порядку: між органом соцзахисту, учасником АТО і санаторієм, який вибрав учасник АТО.

"Тобто, одна угода на одну особу. Наразі уже укладено угоди на оздоровлення 271 особи", - зазначив Моха.

Дивіться також: Полторак нагородив 15 українських воїнів, які проходять реабілітацію в Грузії: "Минуть роки - і діти, і внуки будуть пишатися вами". ВІДЕО+ФОТОрепортаж
Источник: https://censor.net.ua/ua/n444531
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору