EN|RU|UK
 Політика України
  5338  60

 У ЄС розчаровані боротьбою з порушенням прав інтелектуальної власності в Україні, - заява

собственность интеллектуальная

У Європейському Союзі висловили розчарування повільним прогресом України в реформі законодавства щодо прав інтелектуальної власності.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляється на сайті Представництва ЄС в Україні.

Європейські дипломати нагадали, що з моменту набуття чинності поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) минуло 18 місяців.

"Проте уряд досі не подав на розгляд до Верховної Ради більшість законопроектів, які Україна зобов'язалася прийняти відповідно до умов ПВЗВТ. Ще в 2015 році експерти ЄС, працюючи разом з українською владою, підготували відповідні законопроекти. Проте вони досі перебувають на розгляді Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Українська сторона обіцяла у вересні надіслати до Ради пакет з 4 законів (про організації колективного управління; створення національного офісу інтелектуальної власності; про патенти на винаходи та корисні моделі; про авторське право і суміжні права) і що ці закони (з ними Європейський Союз досі не ознайомили) будуть засновані на законопроектах, підготовлених експертами ЄС", - йдеться в повідомленні.

Також читайте: Україна повинна ввести покарання за створення і підтримку піратських сайтів, - представництво ЄС

"Наявна ситуація з організаціями колективного управління завдає непоправної шкоди законним інтересам тисяч місцевих та міжнародних правовласників. Сучасне законодавство України не містить адекватних норм для забезпечення ефективного дотримання прав інтелектуальної власності. Прийняття Україною законів відповідно до зобов'язань, взятих в рамках ПВЗВТ, могло б допомогти їй тісніше інтегруватися до світової системи торгівлі, залучити іноземні інвестиції та запобігти подальшим значним втратам з боку правовласників", - відзначають в Представництві ЄС.

"Поодиноким позитивним досягненням є посилення боротьби проти інтернет-піратства. Вселяє надію нещодавно ухвалений закон про кінематограф. Він забезпечує кращий контроль інтернет-простору задля запобігання розміщенню нелегального контенту на веб-сайтах, що базуються в Україні. Він також регламентує діяльність кібер-поліції, яка забезпечуватиме виконання законодавства в цій сфері у співпраці з міжнародними колегами. ЄС залишається лише сподіватися, що в майбутньому цей позитивний приклад буде наслідуватись і в інших сферах захисту прав інтелектуальної власності", - сказано в повідомленні.

Читайте також: Мінекономрозвитку анонсувало створення Національного офісу інтелектуальної власності
Источник: https://censor.net.ua/ua/n443735
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору