EN|RU|UK
 За кордоном
  21485  33
Матеріали за темою:

 Санкції роблять Росію ізгоєм, - Умланд

умланд

Російське керівництво хоче позбутися санкцій не стільки з економічних міркувань, скільки тому, що вони мають велике символічне значення, "бо ніби роблять Росію ізгоєм, підривають довіру".

Таку думку висловив один із провідних німецьких експертів з питань України, старший науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва (Київ) Андреас Умланд, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.


"Найбільшим питанням були президентські вибори у Франції. Сьогодні, очевидно, що співпраця між Німеччиною і Францією буде зберігатися, а на цьому тлі і санкції будуть зберігатися", - вважає Умланд.

Єдине, що може змінитися, на його думку, - це "модус санкцій". Експерт допускає, що ЄС запропонує поступове зниження тиску. Наприклад, якщо буде збережено перемир'я, то якусь частину санкцій знімуть. "І кожен додатковий крок,принаймні, до заморожування цього конфлікту, щоб не було більше військових дій, може супроводжуватися скасуванням якоїсь частини", - каже політолог.

При цьому він вважає, що поступова відміна була б непослідовним кроком, оскільки в рішенні Європейської Ради йдеться про те, що санкції можуть бути скасовані тільки після повного виконання Мінських угод.

Втім, на думку співрозмовника агентства, посилення санкцій можливе в разі нової ескалації. Так, він побоюється, що якщо Росії не вдасться побудувати Керченський міст, там можуть знову почати думати про наземний коридор із Донбасу до Криму. "Це дуже небезпечно, це була б велика війна", - підкреслює аналітик.


Умланд також зазначає, що вся політика і зовнішньополітична діяльність РФ вказує на те, що російське керівництво хоче позбутися санкцій не стільки з економічних міркувань, скільки тому, що вони мають велике символічне значення, "бо ніби роблять Росію ізгоєм, підривають довіру". Особливо зараз, коли стало зрозуміло, що Китай не буде заповнювати прогалини, які виникли в західно-російських економічних відносинах, що поворот на Схід, якщо взагалі буде, буде повільнішим, ніж люди думали у 2014 році.


Як відомо, термін дії антиросійських санкцій, введених у 2014 році через анексію Криму, закінчується 23 червня 2017 року. До цього часу Брюссель має розглянути деталі санкційної політики щодо Москви.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n442336
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору