EN|RU|UK
 Політика України
  2304  13

 Підстав говорити про провал конкурсного відбору суддів до нового Верховного суду немає, - Мін'юст

суд верховный

Мін'юст стежить за відбором кандидатів на посади до нового Верховного суду, але не втручається в процес, щоб не було звинувачень у тиску. Крім того, на даний момент підстав, на думку Мін'юсту, заявляти про провал конкурсного відбору немає.

Про це заявив у рамках круглого столу на тему: "(Не) доброчесний новий Верховний Суд: що показав конкурс і як діяти далі?" заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

"Міністерство ретельно стежить за процесом відбору кандидатів у судді оновленого Верховного Суду України і всіляко підтримує проведення судової реформи. Зараз ми утримуємося від оцінки дій ВККС, щоб не було звинувачень у впливі на процес добору суддів", - підкреслив заступник міністра.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Громадська рада доброчесності закликав ВККС оприлюднити бали кандидатів у новий Верховний Суд: "Затягування породжує сумніви"

Водночас він закликав ВККС максимально прозоро підходити до процесу відбору кандидатів на посади у Верховному Суді.

"Ще немає жодної підстави говорити про провал цього процесу. Фінальні рішення, що мають юридичне рішення, приймає Вища кваліфікаційна комісія в повному складі. Це гарантія незалежності рішення та його об'єктивності, виходячи з кількості цих людей і того, що їх номінували різні політичні сили", - резюмував Пєтухов.

Також читайте: ВККС допустила одіозних суддів до конкурсу на посаду членів Верховного Суду, - "Реанімаційний пакет реформ". ІНФОГРАФИКА

"Якщо провалом не є те, що 44 кандидати, яких ВККС не викинув і які вказали неправдиві дані, збрехали в декларації. Якщо це не є провалом, то я не знаю, що є провалом? Якщо не є провалом те, що ВККС не викинув суддю Вовка з незадекларованим будинком, то я не можу зрозуміти, що таке провал? Або той же самий Романюк, який скликав прес-конференцію хвалячись "законами 16 січня". Для мене це очевидний провал. Якщо всі ці люди (кандидати, які отримали негативний висновок громадської ради доброчесності) для кваліфкомісії можуть бути суддями Верховного Суду - це означає, що немає конкурсу, очищення не відбулося", - відповів Пєтухову голова правління "Центру протидії корупції", член ради реанімаційного пакета реформ Віталій Шабунін.

"Остаточний підпис під призначенням цих людей - Романюка, Вовка і компанії - ставитиме Президент, який автор цієї реформи. В інтересах Президента зараз позбутися цих проблем, ніж потім їх підписати. Тому що він потім буде нести особисту відповідальність. Не лише політичну, а й безпосередню за призначення цих суддів", - додав він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n442198
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору