EN|RU|UK
 За кордоном
  6444  39

 Прокуратура Литви завершила розслідування щодо громадян РФ у справі про події 1991 року

Генеральна прокуратура Литви повідомила, що завершила досудове розслідування щодо ще двох підозрюваних у справі про події 13 січня 1991 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Делфи.


У найближчі два місяці з матеріалами розслідування зможуть ознайомитися особи, визнані потерпілими у справі.

Представник прокуратури зі зв'язків із громадськістю Єлена Мартінонене повідомила, що два згадані підозрювані є громадянами Росії. Їх підозрюють у злочинах проти людяності й у військових злочинах. "Суд над підозрюваними відбудеться без їхньої присутності", - сказала Є. Мартінонене.

Представник прокуратури відмовилася називати імена підозрюваних. Розслідування щодо них було відокремлене від основної справи про події 13 січня 2014 року. У цій окремій справі загалом було дев'ять підозрюваних. Генпрокуратура повідомила, що стосовно решти семи осіб ухвалено рішення ще раз виокремити їхню справу і далі збирати докази.

Частина справи про події 13 січня 1991 роки вже рік розглядається у Вільнюському окружному суді. У ній підозри пред'явлені 60 особам. Всіх їх, за винятком Геннадія Іванова та Юрія Меля, судять заочно. Більшість обвинувачених проживає в Росії та Білорусі. Ці країни відмовляються надати Литві правову допомогу. Вночі 13 січня 1991 року унаслідок дій радянських військових у Вільнюсі біля Будинку друку, телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ було вбито 14 цивільних осіб.

У 1999 році у справі 13 січня за створення антидержавних організацій та інші злочини до позбавлення волі було засуджено шістбох осіб. Вони відбули покарання. Справа про військові злочини і злочини проти людяності просунулася вперед після прийняття поправок до закону, які зробили можливим заочний судовий процес.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n438424
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору