EN|RU|UK
 Суспільство
  18400  71

 Відомі поляки закликають зберегти добросусідські відносини з українцями

Поляки й українці повинні спільно протидіяти агресії та провокаціям, що загрожують добросусідським відносинам.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це йдеться у заклику, підписаному польськими діячами культури, громадського сектору та політики. Заклик було зачитано під час пам'ятних заходів із нагоди 70-річчя акції "Вісла" в Перемишлі.

"Протягом останніх кількох десятків років поляки та українці завдяки зусиллям обох сторін написали багато нових, прекрасних сторінок спільної історії... Ми не дозволимо, щоб провокації й агресивні дії, які посилюються і служать чужим інтересам, поставили під загрозу добросусідські відносини поляків й українців, нашкодили добросусідським відносинам Польщі та України", - йдеться в заяві.

У документі наголошується, що депортація українців і їхнє розпорошення по північних і західних регіонах Польщі були "одним із багатьох елементів у трагічному ланцюзі польсько-українських конфліктів". "Схиляючи голови над долею переселених у рамках акції "Вісла", пам'ятаємо про всі трагічні жертви цих конфліктів, поляків і українців", - йдеться у заклику.


Підписанти високо оцінили величезні зусилля церков і громадських організацій в організації діалогу і знаходженні взаєморозуміння між народами.

Заклик підписали польські активісти Збігнєв Буяк, Гражина Станішевська, Генрик Вуєц, Адам Міхнік, діячі культури Агнешка Голланд, Кристина Янда, політики Томаш Сємоняк, Адам Шлапка та багато інших.


У Перемишлі на півдні Польщі з 28 квітня відбуваються чотириденні пам'ятні заходи з нагоди 70-річчя акції "Вісла" - примусового переселення 140 тис. українців зі своїх етнічних земель на північ і захід Польщі. Конференції, виставки, презентації та пам'ятні богослужіння організовані Об'єднанням українців у Польщі та польськими неурядовими організаціями.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n438356
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору