EN|RU|UK
 Політика України
  1144  0

 Мінкультури просить ЮНЕСКО забезпечити недопущення руйнування об'єктів археологічної спадщини в окупованому Криму

Міністерство культури просить Центр всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) вжити всіх можливих заходів для недопущення руйнування об'єктів археологічної спадщини України в анексованому Росією Криму.

Про це йдеться у заяві міністерства, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Міністр культури України Євген Нищук звернувся з листом до директора Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Мечтілд Ресслер з проханням вжити всіх можливих заходів для недопущення руйнування об'єктів археологічної спадщини України", - йдеться у ньому.

Зокрема, Мінкультури стурбоване проведенням масштабних археологічних робіт на території між Цементною слобідкою і трасою "Керч - Феодосія" з метою будівництва автомобільних доріг до Керченського мосту.

"Однією з найбільших знахідок під час проведення цих робіт став фрагмент Тірітакського оборонного валу, який захищав жителів міста Пантікапея від набігів кочівників. Зазначений елемент датується IV-III ст. до н.е. Згідно з наявною інформацією, розкопки на об'єкті будуть проводитися протягом 3 місяців, після чого Тірітакській вал буде розібрано, а на його місці побудують трасу "Таврида", - йдеться у ньому.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": В окупованому Криму повідомляють про знахідку склепу часів Олександра Македонського

Крім того, в 2017 році Росією вже видано 13 дозволів на право проведення археологічних робіт на території Кримського півострова і 2 дозволи - на території Севастополя.

У зв'язку з цим Мінкультури наголошує на неприпустимості подібних дій з урахуванням норм міжнародного та вітчизняного законодавства та просить Міністерство закордонних справ звернутися до МЗС Росії з нотою протесту.

Раніше повідомляли, що в окупованій Керчі проводять археологічні розкопки на території, на якій заплановано будівництво траси "Таврида". Археологи розкопали територію біля туберкульозного диспансеру, який розташований на шляху до будівельного майданчика Керченського мосту. Під час проведення робіт археологи зняли шар землі, під яким виявилася давня кладка. Зазначали, що роботи ведуться на місці, де збереглися залишки городища епохи бронзового століття.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n438251
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору