EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  33000  169

 Мінкультури Польщі: Знесення пам'ятника воїнам УПА під Перемишлем є законним

У польському відомстві заявили, що пам'ятник встановлено з порушенням чинного польського законодавства

"Демонтаж незаконно встановленого в 1994 році пам'ятника УПА на державному кладовищі в Грушовичах поблизу Перемишля законний", - повідомили в Міністерстві культури і національної спадщини Польщі. У відомстві зазначили, що "пам'ятник зведений з порушенням чинного в Польщі законодавства, без отримання відповідних дозволів від місцевої влади", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

"Демонтаж незаконно встановленого пам'ятника відбувся відповідно до чинного законодавства. Рішення війта (ґміни Стубно - ред.) ухвалене згідно із законом від 8 березня 1990 року про самоврядування ґмін. Таким чином, ця акція була проведена відповідно до закону, хоча для деяких представників української сторони цей факт, можливо, важко прийняти, особливо напередодні відзначення річниці операції "Вісла"", - сказано в повідомленні Міністерства культури Польщі.

Також читайте: Інститут нацпам'яті призупиняє видачу дозволів на благоустрій польських пам'ятників на території України

У відомстві додали, що "проти пам'ятника у тій формі виступала Рада охорони пам'яті боротьби та мучеництва, з якою також встановлення пам'ятника не узгоджувалося".

"Українській стороні - Державній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України - неодноразово були направлені листи про заходи з метою врегулювання правового статусу згаданого пам'ятника, що був одним із багатьох подібних незаконно встановлених на терені Польщі пам'ятників прославляння членів УПА, які мають символічне значення і не пов'язані з місцем поховання", - наголошено у повідомленні.

Листи із подібним змістом направляло від минулого року також українській стороні Бюро увічнення боротьби та мучеництва Інституту національної пам'яті Польщі. Однак також ці дії не дали очікуваного результату", - додали у повідомленні.

Міністерство культури зазначило, що ці заходи (демонтаж пам'ятника - ред.) були проведені відповідно до прийнятих війтом ґміни Стубно Янушем Слабіцьким кроків, спрямованих на демонтаж пам'ятника, через його "неврегульований правовий статус та обґрунтовані протиріччя, які викликало як послання, так і елементи оздоблення пам'ятника".

Також читайте: Київ відправив ноту в МЗС Польщі через знесення пам'ятника воїнам УПА під Перемишлем: це може спричинити реакцію щодо польських пам'ятників в Україні, - Дещиця

Відомство також відзначило: "Польська сторона вважає, що кожен убитий або полеглий у результаті воєн та політичних репресій на території Польщі (як і України) має право на гідне увічнення та спочинок. Міністерство відкрите до діалогу з українською стороною у питаннях увічнення та організації гідного поховання населення української національності, могили якого розташовані на терені Польщі, за умови, що вирішення спірних питань відбудеться у дусі порозуміння та діалогу, відповідно до чинного у Польщі законодавства та згідно із положеннями Угоди між урядами Польщі та України про охорону місць пам'яті і спочинку жертв війни та політичних репресій, підписаної у Варшаві 21 березня 1994 року".

Водночас Міністерство культури Польщі наполягло, що з польської сторони "не буде дозволу на функціонування у громадському просторі встановлених з порушенням чинного на терені Польщі законодавства пам'ятників "слави Української повстанської армії", метою яких є прославляння збройного формування, відповідального за злочини, вчинені проти тисяч, здебільшого беззахисних, польських громадян".

Нагадаємо, польські націоналісти розібрали пам'ятник воїнам УПА недалеко від Перемишля.Источник: https://censor.net.ua/ua/n438228
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору