EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  4423  43

 Майже 4% жителів України потребують психіатричної та наркологічної допомоги, - МОЗ

В Україні майже 4% населення потребують допомоги психіатра або нарколога.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на телеканал "112 Україна", про це йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

"Згідно з офіційними даними, на початок 2016 року в системі охорони здоров'я було зареєстровано 1,7 млн жителів України, які потребували психіатричної та наркологічної допомоги. Це майже 4% від усього населення країни", - зазначили в МОЗ.

У структурі психічних розладів у 2015 році були поширені розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин (алкоголь, наркотики), що становило 58,41% від усіх зареєстрованих випадків. Порушення здоров'я, пов'язані зі стресом, невротичні і соматоморфні розлади становили 8,9%, розлади настрою - 1,8%. Серед осіб з розладами психіки та поведінки, зареєстрованих у 2015 році, 62,7% - люди працездатного віку.

У МОЗ наголошують на необхідності створення програми охорони психічного здоров'я, почалися публічні дискусії з цього питання.

"Ми всі зацікавлені у створенні сучасної, науково обґрунтованої та узгодженої з європейськими вимогами системи охорони психічного здоров'я в Україні та розробці Програми розвитку цієї системи", - сказала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

За даними ВООЗ, показник глобального тягаря захворювань для психічних розладів в 2004 році становив 13%, а в 2020 році - досягне 15%. Найвищим цей показник є для країн Східної Європи, куди належить і Україна. За даними ВООЗ, рівень самогубств у Східній Європі особливо високий, а рівень споживання алкоголю надвисокий і продовжує рости.

Нагадаємо, за даними ООН, від наркотичної залежності страждають близько 27 млн осіб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n438171
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору