EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2103  68

 Україна рухається вперед у боротьбі з корупцією, але повільно, - представник МВФ

Перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду прокоментував проблему корупції в Україні.

Україна зробила важливі кроки вперед в окремих областях, в інших залишається ще багато незроблене. Міжнародний валютний фонд (МВФ) може спробувати надати підтримку в деяких з них, але інші вимагають політичної дії керівництва країни. Про це повідомило перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девід Ліптон, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Тиждень".

"Корупція в багатьох країнах випливає зі здатності олігархів використовувати банки для фінансування корупційної діяльності або компаній: проводити нелегальні платежі через фінансові інституції. Там, де у Східній Європі банками добре управляють, корупції менше", - сказав представник МВФ.

Читайте також: "Україна має запустити ринок землі якомога швидше", - постпред МВФ Ваше

За його словами, один із цих вимірів - наявність інституцій. Тут створено НАБУ, як передбачено програмою. Другий - прозорість. Це питання е-декларацій. Третій - забезпечення законності. Тут мова про внутрішнє управління, і президент та уряд мають сприймати його серйозно. Іще один вимір - це очищення банківської системи від проблем.

Ліптон також додав, що ще один вимір боротьби з корупцією - лібералізація. Серед епіцентрів корупції в Україні була газова система. Очищення Нафтогазу та його структур, урегулювання цін таким чином, щоб виключити можливості купувати імпортоване паливо газ дешево, а продавати дорого, - такими є способи очищення від корупції.

Також читайте: МВФ: "НАБУ і САП працюють ефективно, але потрібні антикорупційні суди"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n438170
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору