EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  8025  64

 Замість системи охорони здоров'я в Україні існує система охорони хабарів, - Супрун

МОЗ провело дослідження в одному з великих міст України, в ході якого виявило наявність близько 100 прихованих ставок лікарів, за призначення на які вимагали з медпрацівників по 10 тис. дол. У результаті, МОЗ ухвалив рішення кардинально змінити систему фінансування медустанов. Тепер оплата буде проводитися не за наявності місць у лікарні, а за кількістю наданої допомоги пацієнтам. Пацієнти ж отримують право вільно вибирати лікарню і лікаря.

Про це заявила в своєму блозі на lb.ua в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, розповідаючи про суть запропонованої Міністерством охорони здоров'я медичної реформи, передає Цензор.НЕТ.

"Зараз ми платимо лікарям та медзакладам не за результати їхньої праці - а за те, що вони просто існують. Є в них пацієнти чи нема - неважливо, держава заплатити медичну субвенцію. Тому ми переходимо на прямі виплати медичним закладам та приватно практикуючим лікарям за конкретні медичні послуги, надані пацієнтам за міжнародними медичними протоколами. Зараз цю медичну субвенцію розподіляє чиновник за принципом: "Цій лікарні дам - а в цій лікарні мені головний лікар не подобається, тому йому не дам". Ми повинні розуміти, що на практиці означає цей вибір: хтось не отримає здоров'я через особисте рішення чиновника. Цей вибір чиновника означає, що хтось заплатить лікарю більший хабар, щоб лікуватися або не померти", - розповіла вона.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Вакцинація - це питання національної безпеки України: вже є важкі наслідки відмови від щеплень, - Супрун

"З іншого боку, лікар вчиться 10 років, а потім купує (!) собі місце у лікарні. Це перша дія, з якої лікар починає свою кар'єру. І це не є якісь "окремі" випадки, це - система. Ми зробили аналіз в одному з міст України, де мешкає близько півмільйона людей. Ми знайшли в лікарнях 100 прихованих ставок, які чекали на свого лікаря. Хабар за призначення - 10 000 доларів. Тобто, когось у цій піраміді чекав мільйон доларів, вкрадений у лікарів і пацієнтів. Немає такого у світі, щоб лікарі платили хабар за те, щоб лікувати людей. Це на початку роботи руйнує самі основи лікарського служіння. Впевнена, що у будь-якої порядної людини хабар за призначення лікаря на позицію викликає огиду. І ми в міністерстві маємо дуже жорстку позицію - ми відмовляємось від адміністративного керування фінансуванням медицини і переходимо на визнану у світі модель фінансування - гроші за пацієнтом", - додала Супрун.

"Іноді кажуть, що ловити хабарників - справа поліції та прокуратури. Але треба розуміти, що і хабарі за призначення лікарів на посади, і хабарі пацієнтів, які українці соромливо називають "подяками" - це не виняток, це система. Замість системи охорони здоров'я в Україні існує система охорони хабарів. Ми руйнуємо цю систему охорони хабарів і будуємо на її місці систему охорони здоров'я. Змінюємо систему, а не обличчя.

Ми вдячні Вам за підтримку антикорупційних ініціатив міністерства і що Ви помічаєте їх результати. Але головна антикорупційна реформа в охороні здоров'я України - це розгортання прямих виплат за лікування", - наголосила в.о. міністра охорони здоров'я.

Також читайте: "Ми сподіваємося, що команда в Міністерстві охорони здоров'я отримає можливість продовжити свою роботу з реформування охорони здоров'я в Україні", - заява послів країн G7

"Що це означає на практиці? Ми робимо рівні гарантії виплат за лікування для всіх громадян. Кожен, хто потребує допомоги, має її отримати на рівних умовах і держава має за це заплатити медзакладу без посередників. Ми відкриваємо прямі виплати за лікування конкретних людей. Тобто, якщо є людина і в неї є медична потреба, то держава заплатить за результат адресно в ту лікарню, до якої звернулася ця людина. Звучить наче просто - але для нашої системи, яка досі існує в статусі "утриманки" це докорінна зміна відносин. Тому: єдині тарифи, єдине покриття для всіх, прямі проплати медзакладам, вільний вибір медзакладів", - резюмувала Супрун, зазначивши, що в разі виявлення фактів вимагання хабарів з пацієнтів у певному медзакладі, такі медустанови будуть позбавлятися договорів з Нацслужбою здоров'я, тобто держава більше не буде оплачувати лікарні за лікування пацієнтів.

Також читайте: Мін'юст зареєстрував рішення МОЗ про впровадження в Україні міжнародних протоколів лікування, - Петренко

Источник: https://censor.net.ua/ua/n438159
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору